| Cestovná kancelária

Yukon – Dalton Trail Lodge

Rybársky penzión Dalton Trail Lodge leží na brehu jazera Dezadeash, uprostred divočiny Yukonu, pri hranici s Aljaškou.

I napriek svojej polohe v najredšie osídlenej časti Kanady ponúka vysoký komfort, ktorý návštevníci z civilizovaného sveta vyžadujú.

V okolí lodge je niekoľko jazier i riek, ktoré ponúkajú pestrý rybolov. Lovia sa tu lipne, pstruhy dúhové, sivone, šťuky, a až päť druhov lososov pacifických. Jednotlivé časti revírov sú dostupné autom, člnom, terénnou štvorkolkou, hydroplánom alebo helikoptérou.

Medzi zamestnancov Dalton Trail Lodge patrí niekoľko profesionálnych rybárskych sprievodcov, znalcov miestnych podmienok. Hosťami lodge sú predovšetkým rybári a sezónni lovci. Hoci mnohí návštevníci tunajšieho kraja prichádzajú iba kvôli zachovanej prírode a neopakovateľnej atmosfére. V súčasnej dobe patrí Dalton Trail Lodge k najprestížnejším zariadeniam svojho druhu v Kanade.

Ubytovanie :

Dalton Trail Lodge bol postavený z cédrového dreva a nechýba v ňom ani bar, reštaurácia s európsko-americkou kuchyňou, spoločenská miestnosť s krbom, mini predajňa rybárskych potrieb, biliard, tenisové ihrisko, gril a požičovňa horských bicyklov. V centrálnej budove je k dispozícii bezdrôtový internet (WiFi) . Jazero a prístav motorových člnov je 150 metrov od lodge. Personál hovorí anglicky, nemecky a francúzsky.

Hostia sú ubytovaní v jednolôžkových alebo v dvojlôžkových izbách so sprchou a WC, prípadne v štvorlôžkovej chate ( dve dvojlôžkové izby, obývacia miestnosť, kuchyňa, sprcha, WC a výhľad na jazero). V roku 2007 bola daná do prevádzky nová chata na brehu jazera Dezadeash , kde sú štyri veľké dvojposteľové izby. Celková kapacita lodge je max. 30 osôb. Dalton Trail Lodge je rodinným podnikom s príjemnou atmosférou a aj do budúcnosti sa bude v Daltone uprednostňovať kvalita služieb pred kvantitou.

Strava:

Plná penzia v tunajšej štýlovej reštaurácii je na vynikajúcej medzinárodnej úrovni. Raňajky sú formou švédskych stolov ( čerstvé domáce pečivo, maslo, syry, údeniny, vajcia, džem, ovocie, kukuričné alebo pšeničné vločky, ovocné šťavy, čaj, káva).

Zákazníci si po raňajkách sami pripravujú balíček na obed. ( každý má k dispozícii termosku s čajom alebo kávou a chladiaci box na potraviny).

Večera predkrm, šalátový bufet, ovocie a spravidla výber z dvoch jedál a príloh, ovocné šťavy, káva čaj a múčnik.

Možnosť objednania vegetariánskej, alebo diétnej stravy, poprípade výber jedál z jedálneho lístku. Majster kuchár je v prípade želania hostí ochotný pripraviť ich vlastný úlovok.

Záujemcom je možné úlovok zamraziť, alebo vyúdiť.

Doprava:

Letecky sa z Prahy alebo Viedne dostanete do Whitehorse prostredníctvom pravidelných liniek, kedy je potrebné dva až tri krát prestupovať. Dĺžka cesty sa pohybuje okolo 20 hodín.

Komfortnejším variantom letu je cesta špeciálnym letom po trase Franfurkt-Whitehorse (let cca 8 hodín) . Vzhľadom k vyťaženosti linky je nutná včasná rezervácia.

Z letiska vo Whitehorse do Dalton Trail Lodge je možné cestovať prenajatým autom, alebo zaistíme transfer mikrobusom (cca 2 hod. jazdy) . Návštevníkom, ktorí plánujú okrem rybačky aj výlety do okolia doporučujeme prenájom automobilu.

Na pobyt v Dalton Trail Lodge je možné naviazať ďalším programom v Kanade, alebo na Aliaške. Obľúbenou kombináciou je týždenná rybačka v Dalton a týždeň putovania po Yukone a Aliaške v obytnom automobile.

Rybolov

Najčastejšie používanie spôsobu rybolovu sú prívlač a muškárenie.

Vo viac ako v dvadsiatich jazerách a potokoch v okolí Daltonu sa v priebehu sezóny loví 11 druhov rýb. Medzi najbežnejšie úlovky patria lipne, pstruhy dúhové, šťuky a predovšetkým sivoni namaycush, ktoré tu dorastajú i cez 1 m dĺžky. Sezónne sa v niektorých riekach v okolí Daltonu lovia lososy čavyča, nerka a kisuč. Zatiaľ, čo lososy, pstruhy a lipne môžu rybári loviť na mnohých miestach Kanady a Aljašky, je práve lov trofejných sivoňov lákadlom pre rybárov z celého sveta. Na dopravu po jazerách a k riekam, ktoré do nich ústia, alebo z nich vytekajú, môžu hostia používať motorové člny. K vzdialenejším vodám je potrebné cestovať autom, terénnymi vozidlami, alebo lietadlom. Okrem rybolovu v okolitých riekach a jazerách je možné zaistiť niekoľkodennú výpravu helikoptérou, alebo hydroplánom do vzdialenejších častí revírov, kde sú hosťom Dalton Trail Lodge k dispozícii jednoduché lovecké zruby, alebo stanový tábor.

V cene pobytu je i zapožičanie člna s motorom na jazere Dezadeash. Pri rybačke v okolitých jazerách využívajú hostia z pravidla služby miestnych rybárskych sprievodcov. Niektoré jazerá a rieky sú dostupné iba letecky alebo na terénnych štvorkolkách. Ich použitie je zahrnuté do služieb miestnych rybárskych sprievodcov.

Celodenná (8 hod.) rybačka so sprievodcom, vrátane zapožičania nutných dopravných prostriedkov ( auto, motorový čln, štvorkolka atď.) stojí okolo 400 CAD za skupinu 2-3 rybárov (150-200 CAD/osoba – hradí sa v mieste pobytu)

Ceny a termíny:

Pobyty v Dalton Trail Lodge sú možné od júna do septembra podľa požiadaviek zákazníka. Na objednávku sa výpravy zúčastní sprievodca CK.

Ceny závisia predovšetkým od rozsahu objednaných služieb.

V období do 9.6., od 22.7. -18.8. a po 23.9. cena 1.950 €

V období od 9.6.-29.7. a 18.8.-23.9. – 2320 €

Cena zahrňuje :

  • týždeň ubytovania s celou penziou, zapožičanie motorovej lode pre 2 rybárov vrátane paliva a 1 deň rybolovu s rybárskym sprievodcom (zoznámenie sa s jazerom Dezadeash).

Ubytovanie s plnou penziou pre nerybára 196 €/ deň

Dieťa do 16 rokov zľava 50%

Transfer z letiska Whitehorse – Dalton Trail Lodge a späť 245 € / osoba

Týždenný prenájom automobilu vrátane neobmedzených km, poistenia vozidla a daní 570 €

Ceny leteniek do Whitehorse upresníme pri rezervácii konkrétneho termínu.

Predpokladaná cena spiatočnej letenky je cca od 1.200 €.

Ceny rybárskych výprav do Kanady nezahrňujú povolenku, ktorú je nutné zakúpiť si na mieste. Celoročná povolenka stojí približne 120 CAD.