| Cestovná kancelária

Autobusový zájazd na ostrov Smola – Veiholmen

2.termín: 11.8. – 25.8.2024 (40 osôb)

Ostrov Smola sa nachádza v strednom Nórsku. Na najsevernejšom výbežku ostrova  leží lokalita Veiholmen, ktorá bola pôvodne rybárskou osadou. Pocítite tu typickú nórsku námornú atmosféru ostrova s množstvom vodných kanálov a prieplavov.

Doprava:

Doprava je zabezpečená luxusným autobusom Setra, ktorý ťahá 2-nápravový prívesný vozík. Autobus je pre 50 osôb, preto je cestovanie pomerne pohodlné. Počas cesty je zabezpečený predaj piva, nealko nápojov, káva a čaj. Cestuje sa po trase Trnava – Praha – Berlín – Rostock -(trajekt do Trelleborgu) – Trelleborg  – Oslo – Sandvika Edoya  (20 min. trajekt) – Smola- Veiholmen.  Cesta trvá 2 dni a 2 noci (cca 52 hodín). Tí, ktorí zo zdravotných dôvodov, pracovnej vyťaženosti, alebo pohodlnosti si nemôžu dovoliť cestovať 4 dni a noci (cesta tam i späť) môžeme zabezpečiť letenky do Osla, kde ich vyzdvihneme na letisku a autobusom pocestujú zostávajúcich 10-12 hodín. Letenky nie sú zahrnuté v cene zájazdu. Všetky osobné veci (kufor, udice, box na mrazené ryby) vezie autobus, miesto v autobuse majú zabezpečené aj letiaci. Letenky si záujemcovia zabezpečia individuálne, alebo ich zabezpečí cestovná kancelária.

Ubytovanie:  
Apartmánový dom leží osamotene na samom konci osady s výhľadom na prístav, iba niekoľko metrov od vody.  Ubytovanie je zabezpečené v 4- šesťposteľových apartmánoch a v 5- štvorposteľových apartmánoch. Interiér izieb je typicky nórsky, drevený s kompletne vybavenou kuchyňou vrátane umývačky riadov s dvomi, alebo tromi spálňami, WIFI,  WC so sprchovým kútom. Spálne pre 2 osoby sú vybavené poschodovou posteľou. Apartmán pre 6 osôb môže využívať pre odkladanie vecí aj veľkú presklenú terasu.

3 minúty pešej chôdze od ubytovania sa nachádza obchod obdobný nášmu Kauflandu.

Člny:

V cene sú zahrnuté cca 6-metrové priestranné, bezpečné člny, ktoré sú osadené 4-taktnými motormi TOHATSU (25,30 k) s hydraulickým ovládaním, elektrickým štartovaním a volantom. Súčasťou lode je sonar s GPS.
K 6-posteľovým apartmánom sú pridelené 2 člny a  k  4 – posteľovým apartmánom je pridelený 1 čln.  Ak je v kempe k dispozícii voľný čln, je možné si ho objednať za 450 eur/ pobyt.

Rybolov:

V lokalite sa nachádza veľké množstvo rôznych druhov rýb: treska obecná, treska polak, treska tmavá, kapitálne miene, šťukozubce a halibuty.

Množstvo ostrovov v blízkom okolí je výhoda pri veternom počasí. Nájdete si tu vhodné miesta ako pre prívlač tak i pre pilkrovanie. Počas nepriaznivého počasia je možnosť využívať veľkú spoločenskú miestnosť, kde sa nachádza biliard, stolný tenis, šípky atď… . Miestnosť na spracovanie rýb je hneď vedľa prístaviska a v budove sa nachádzajú aj  mrazáky. Ulovené ryby je možné vyúdiť, alebo si ich pripraviť na grile.

Cena a termín zájazdu:

TERMÍN

Zájazd sa uskutoční 11.8. – 25.8.2024, (pre tých, ktorí letia letecky 12.8. – 23.8.2023)

Pobyt je od 13.8. – 23.8.2023 (10 dní)

Cena:  899 eur/osoba

Cena zahŕňa:

doprava autobusom a trajekty

ubytovanie v 4- posteľovej chatke s 1 člnom , alebo 6- posteľovej chatke s dvomi člnmi,  posteľnú  bielizeň, pripojenie WIFI

Cena nezahŕňa:

letenku (v prípade záujmu o leteckú dopravu)

PHM do člnu

cestovné poistenie.

Tí, ktorí nechcú cestovať 2 dni a 2 noci  autobusom tam i späť, môžu si individuálne zabezpečiť letenku (časy letov treba vopred konzultovať s CK), alebo na požiadanie zabezpečí letenku CK.

Letenky sa budú objednávať koncom augusta 2023. Cena bude cca 300€.