| Cestovná kancelária

Argentína

Rieka Paraná
Druhov rýb, ktoré poznáme pod názvom „dorádo“ je na našej planéte niekoľko a všetky dostali názov podľa zlatistej farby tela. Asi najzlatejšie dorádo zo všetkých je práve to juhoamerické z rodu Salminus, ktoré sa nachádza v horských a nížinných riekach Bolívie, Uruguaja, Paraguaja, Brazílie, ale predovšetkým Argentíny. Extrémne silné telo tejto ryby pripomína prahistorického pstruha. Je to energia a sila v nádhernom prírodnom balení. Táto ryba sa stala vďaka svojej elegancii a bojovnosti argentínskou národnou rybou, ktorá sa loví v povodí rieky Paraná na prívlač, alebo umelú rybku.

Ubytovanie
Golden Fishing Lodge je základňou pre rybárske výpravy na rieku Paraná. Penzión rodinného typu leží 100 metrov od brehu rieky, na okraji mestečka Paseo de la Patria. Majitelia penziónu sú pôvodom Taliani, čo sa prejavuje na štýlových interiéroch, príjemnej atmosfére a hlavne chutnej kuchyni. K dispozícii sú 4 dvojposteľové klimatizované izby s príslušenstvom, jedáleň, spoločenská miestnosť – hala s TV a tienená terasa so záhradou. Je tu možnosť pripojenia k internetu cez wi-fi.

Penzion Golden Fishing Lodge

Strava
Strava je formou plnej penzie. Kuchár a majiteľ penziónu pripravujú kvalitné jedlá argentínskej a medzinárodnej kuchyne. Majú na individuálny prístup k hosťom a ich prianiam, či prípadným diétam. Nápoje ( bal. voda, káva, čaj, pivo a stolové víno) sú podávané k jedlám aj v priebehu rybačky a sú v cene. Ročníkové vína a značkové liehoviny je tu možné si zakúpiť za prijateľné ceny. V rámci týždenného pobytu , s ohľadom na spestrenie rybolovu býva súčasťou aranžmá dvojdenný pobyt v rybárskom hoteli, ktorý je od Golden Fishing Lodge vzdialený 80 km. Hotel je kategórie 3-4****. Ubytovanie v klimatizovaných izbách s bazénom a reštauráciou, kde sa podávajú raňajky, obedy aj večere. Možnosť pripojenia k internetu cez wi-fi. Je možné zabezpečiť aj ubytovanie v haciende Ibera, ktorá je v blízkosti krištáľovej rieky Corrientes. Rezervácia Esteros del Ibera poskytuje okrem rybolovu ideálne podmienky pre pozorovanie pestrej flóry a fauny močiarov (kapybary, kajmany a desiatky druhov vtákov). Ubytovanie je zaistené v komfortných bungalovoch haciendy. Hosťom sú k dispozícii 4 klimatizované 2-posteľové izby, jedáleň, klubová miestnosť s krbom, herňa s gulečníkom a bazén.

Rybarský hotel 80km od Golden Fishing Lodge

Doprava
Letí sa z Prahy, Viedne, Frankfurtu cez Buenos Aires do Corrientes (cca 15 hod.). Z letiska Corrientes nasleduje 40 min. transfer autom , alebo mikrobusom do rybárskeho penziónu.
Možnosť zaistenia transferu z Paraguajského Asunciónu (5-6 hod. ), alebo z letiska Iguazu (8 hod.), na ktoré idú cestovatelia, ktorí si chcú spestriť rybačku návštevou vodopádov Iguazu. Z rybárskeho penziónu sa rybári na loviská prepravujú v moderných člnoch (5-40 min. plavby). V rámci týždenného pobytu sa loví aj na vzdialenejších loviskách do 100 km od penziónu Paseo de la Patria (doprava autom, alebo loďou, nocľah v rybárskom hoteli priamo v mieste rybačky).
Záujemcovia o rybačku v krištáľovo čistých vodách rieky Corrientes , v prírodnej rezervácie Esteros de la Iberia musia počítať s 5 hod. presunom terénnym automobilom.Občania SR cestujúci do Argentíny musia mať platný cestovný pas 6 mesiacov po plánovanom návrate z Argentíny. Pre vstup do Argentíny nie je potrebné vízum a nie sú povinné žiadne očkovania.

Rybolov
Rybárska sezóna na rieke Paraná je október -november- január -február -marec. Najčastejšie stanoviská rýb sú v prúdoch, podomletých brehoch a naplavených stromoch. Rybár musí byť schopný nahadzovať ani nie tak ďaleko , ako skôr presne k predpokladanému stanovisku ryby.
Paraná je veľtokom širokým miestami aj niekoľko kilometrov, ale loví sa obvykle na miestach, kde je rieka členená ostrovmi , lagúnami a ramenami. Brehy sú tvorené hustým listnatým pralesom, močiarmi a rákosím. Loví sa výhradne z člnov miestnych profesionálnych rybárskych sprievodcov, ktorí poznajú rieku dokonale a vedia loď ovládať pomocou motoru a elektromotoru tak, aby rybári mohli pohodlne nahadzovať a zdolávať zaseknuté ryby. Lode sú vybavené 40-100k motormi, elektromotormi a sonarom. Vpredu a vzadu lode sa nachádza plošina pre stojaceho rybára. Teplota vzduchu sa v sezóne pohybuje od 18-35 ?C. Ryby sa chytajú naboso, v sandálach , tričku, alebo v krátkych nohaviciach. Na presuny je vhodné mať ľahkú bundu, alebo mikinu.

Ceny
Golden Dorádo Fishing mini
4 x nocľah s plnou penziou vrátane nápojov v Golden Dorádo Lodge, 3 dni rybolovu na rieke Paraná s rybárskym sprievodcom s loďou pre 2 rybárov, transfery z letiska Corrientes do miesta pobytu a späť- 1.850,-eur
Golden Dorádo Grand Slam
poskytuje 7 x nocľah s plnou penziou vrátane nápojov v Golden Dorádo Lodge(v závislosti na sezóne a počasí je možné spestriť rybolov a časť nocľahov zaistiť v rybárskom hoteli ), 6 dní rybolovu na rieke Parana s rybárskym sprievodcom s loďou pre 2 rybárov, transfery z letiska Corrientes do miesta pobytu a späť – 2.900,-eur

Ibera
2x nocľah s plnou penziou, vrátane nápojov na haciende pri rieke Corrientes, 2 dni rybolovu, transfery z Golden Dorádo Lodge a späť- 1.160,- €

Hacienda Iberá
Uvedené ceny zahrňujú:

  • nocľahy v 2- posteľových izbách vrátane plnej penzie a nápojov podávaných k jedlám,
  • rybolov s profesionálnym sprievodcom na jeho motorovej lodi pre 2 rybárov od 6,00-10,30 hod. a od 16,30-20,30 hod., vrátane nealkoholických nápojov a piva v priebehu rybolovu
  • transfery z letiska Corrientes do miesta pobytu a späť
  • povolenia k rybolovu, mieste poplatky a dane

Ceny nezahrňujú:

  • letenky
  • transfery z iných letísk ako Corrientes
  • zapožičanie rybárskeho náčinia a nástrah
  • ročníkové vína a značkové liehoviny
  • sprepitné personálu Lodge cca 150-300 USD/ osoba/ týždeň

Ďalšie náklady:
Letenka z Prahy (Viedne) do Corrientes s prestupom od 1100 €
V mieste pobytu sa platí konzumácia ročníkových vín a značkových liehovín, ktoré sú na úrovni európskych cien. Zapožičanie rybárskeho vybavenia je cca 15 USD/ osoba/ deň.
Presnú cenovú kalkuláciu urobíme na základe konkrétnych požiadaviek zákazníka

Ďaľšie aktivity

Vodopády Iguazú
Návštevníci sa na rieke Paraná si môžu okrem rybolovu spestriť program kúpaním a opaľovaním (voda v rieke je čistá a niekoľkých miestach sú pekné pieskové pláže). Môžu pozorovať tropickú a subtropickú prírodu (opice vrešťany, kapybary, rybožravé krokodíly- kajmany a množstvo vtákov vrátane orlov, papagájov a tukanov). Je možné navštíviť rezerváciu Esteros del Iberá , alebo tropický prales a vodopády na riekach Uruguaj a Iguazú .