| Cestovná kancelária

Mongolsko

Mongolsko je obrovská krajina, ktorej rozloha 1.565.000 km2 je 32- násobok Slovenska a žije v nej približne 2,5 mil. obyvateľov, z ktorých 800.000 žije v hlavnom meste a jeho okolí. Vplyv finančných tigrov z Japonska, Číny, Kórei ale i z nášho starého kontinentu sa prejavuje na architektúre a životnom štýle ľudí v hlavnom meste Ulanbátare. Množstvo novopostavených bánk, reštaurácií mení niekdajšiu postkomunistickú tvár mesta. Na severe krajiny, pozdĺž hranice s Ruskom od východu až po západ sú pohoria popretkávané množstvom väčších a menších riek. Rybiu osádku v riekach tvoria hlavne lososovité ryby (tajmen, lenok, pstruh sibírsky, lipeň), šťuka, mieň a v niektorých častiach aj ostriež. Cieľovou rybou skoro všetkých rybárov sa však stáva hlavátka v sibírskych podmienkach tajmen (Hucho hucho tajmen). Návšteva tejto krajiny však nie je iba naplnenie svojho rybárskeho sna pre väčšinu rybárov, ale aj spoznávaním cudzej kultúry a prežitie desiatich dní v lone panenskej prírody s krištáľovo čistými riekami.

Onon

Chytá sa na rieke Onon a jej prítokoch Barch, Balž a Chir. Táto rieka preteká pozdĺž Mongolsko- Ruskej hranice. V hornej časti je to typicky horská rieka, ktorá prechádza do stepnej rieky.

Ubytovanie a strava – v horskej časti rieky je v jednoduchom zrube spoločnom pre 6 osôb. V prípade rybolovu v stepnej časti rieky sa spí v stanoch (po 1 osobe) a skupina má so sebou veľký vojenský stan, ktorý slúži ako spoločenská miestnosť.

Stravovanie je individuálne. Pre potreby varenia je zabezpečená piecka s kotlíkmi a plynové variče. Mongolský sprievodca je nápomocný pri zakladaní ohňa a zabezpečení vody.

Možnosť zabezpečenia kuchárky počas pobytu 20USD/ deň/ osoba.

Doprava – letecky z Viedne alebo Budapešti cez Moskvu do Ulanbátaru a späť. Z Ulanbátaru terénnym autom UAZ do spodného zrubu pri riečke Balž (prítok Ononu), 8 -10 hod. Po prespaní odchod na horný zrub (5-6 hod.) priamo pri rieke Onon. Počas celého pobytu je k dispozícii auto na prepravu rybárov na vybrané loviská.

Rybolov- povodie rieky Onon je známe najširšou rybou osádkou zo všetkých mongolských riek. Rieka je vhodná na muškárenie a prívlač. Lovia sa tu : tajmen, lenok, pstruh sibírsky, šťuka amurská, lipeň, omul (obdoba boleňa).

Cena – 1.590 €/ osoba , max. počet osôb 6,

Cena zahŕňa : 2x nocľah v hoteli Ulanbátare, ubytovanie v zrube, alebo v stanoch, prepravu autom počas celého pobytu, spoločnú večeru a minimálny pobyt 10 dní v teréne.

Cena nezahŕňa : víza (60 – urgentné vybavenie 120€), letenku ( od 800 €), transfer na letisko Viedeň (Budapešť), stravu a nápoje počas pobytu v teréne.