| Cestovná kancelária

Červené more

Výborná rybačka vzdialená iba štyri hodiny letu z Európy. Rybárske teritórium sa rozprestiera v najjužnejšej časti egyptského Červeného mora, približne stošesťdesiat kilometrov južne od medzinárodného letiska Marsa Alam. Počasie je vhodné na rybačku takmer po celý rok, prší tu veľmi zriedkavo, ale musíte rátať s veterným počasím a v júni a auguste s vysokými teplotami. Najlepšia sezóna na rybolov je od októbra do júna. Obrovská rybárska oblasť do ktorej vás pozývame ponúka fantastické rybárske miesta popri pobreží a medzi koralovými rífmi vzdialenými od pobrežia. Naše rybárske safari umožňuje sa plaviť v najlepších oblastiach Červeného mora, ktoré sú veľmi čisté, prekypujúce podmorským životom veľmi ďaleko od priemyselných rybárskych lodí, ktoré majú zákaz komerčného rybolovu v týchto chránených oblastiach. Uprednostňujeme lov „chyť a pusť“.

Ubytovanie
Podľa veľkosti skupiny a ročného obdobia poskytujeme dve podobné materské lode, na ktorých sa spí a stravuje. Jedna z lodí je dlhá dvadsať metrov a sú na nej tri kajuty.
V dvoch kajutách sa nachádzajú poschodové postele (pre dve osoby), v tretej kajute sú dve poschodové postele ( štyri osoby). Tento typ lode ponúka dostatočné pohodlie pre 3-4 osoby. Pri obsadení všetkých postelí vzniká problém s uložením batožiny (kufrov ) pre nedostatok priestoru v kajutách. K dispozícii sú dve spoločné sociálne miestnosti (umývadlo, sprcha, WC). K dispozícii je kuchyňa, obývacia miestnosť, terasa na vonkajšej palube. Loď má dostatočne veľké zásobníky na úžitkovú vodu počas celého safari.

Druhá materská loď je 22 metrov dlhá a má štyri kabíny s dvojposteľami, ktoré môžu byť používané aj pre jednotlivcov. Klimatizácia na tejto lodi sa používa iba v letných mesiacoch od mája do októbra. Obidve lode sú ideálne na troling, alebo nočné chytanie na kusy mäsa, alebo živú nástrahu na plaváku. Menej vhodné sú na jiging, alebo poping. Rybačka je možná 24 hodín denne.
Posádku tvoria kapitán a dvaja až štyria námorníci. Všetci majú skúsenosti s rybárskymi výpravami. Jedlá pripravované kvalifikovaným kuchárom sú skutočne chutné, o čom svedčia chvály všetkých rybárov. Sú pripravované z čerstvých potravín a jedlo z čerstvej ryby môžete mať na požiadanie každý deň. Strava je pestrá, nie príliš pikantná , obohatená čerstvou zeleninou a ovocím, podáva sa trikrát denne. Nápoje káva, čaj a minerálna voda sú v cene. Pivo, víno, tvrdý alkohol, coca-cola, sprite nie sú zahrnuté v cene zájazdu. Alkoholické nápoje aké chcete počas plavby piť je potrebné nahlásiť vopred a sú hradené pred vyplávaním.

Tri kategórie ponúkaných možností rybolovu

 1. Štandardný rybolov z materskej lode – (6 nocí na palube, 1 noc v štvorhviezdičkovom hoteli, 6 dní rybolovu, 3-4 rybári v skupine). Rybolov sa vykonáva s paluby materskej lodi, na ktorej sú rybári počas celého safari ubytovaní. Ryby sa chytajú na troling a večer na filety z rýb, alebo na živú nástrahu. Tento typ rybačky je vhodný pre skupinu, ktorá sa navzájom pozná.
 2. Športová rybolov Extra – materskú loď sprevádzajú jeden alebo dva člny GT1 a GT2 dlhé 29 stôp, osadené dvomi motormi (2 x 85k Yamaha). Kormidlo člnu je v strede s možnosťou chytania po obvode celého člnu. Sú to jedine člny tohto druhu na Červenom mori! Oba člny majú echolot s GPS navigáciou. Tieto dva identické
  člny sú postavené špeciálne pre rybačku spôsobom jiging a poping. Ich ľahká manévrovateľnosť popri koralových rífoch umožňuje vyhľadanie a zotrvanie na mieste, ktoré si rybári vyhliadli pomocou nsonaru. Počas dňa, keď sa pomalá materská loď presúva z jedného rybárskeho teritória do druhého, rýchle člny GT a GT2 prechytávajú veľký priestor v okolí plavby. Je to ideálny spôsob celoplošného prechytania všetkých lovných miest. Čln je vhodný pre chytanie 2-4 rybárov.
 3. Denné rybárske výlety s hotelovým ubytovaním – (7 nocí v štvorhviezdičkovom hotelovom rezorte all inclusive, 6 dní rybolovu od 7-16 hod., 2-8 rybárov v skupine).
  Ideálne pre páry, rodiny a ľudí, ktorí chcú sa zabaviť aj inými aktivitami,
  nie len rybačkou ako je potápanie, šnorchlovanie, kultúrnymi exkurziami starovekého Egyptu
  a relaxom na slnečných plážach. Každý deň vyzdvihneme ráno klientov na hoteli a po 10 minútovej jazde do prístavu rybári absolvujú celodenný rybolov. V člnoch sú poskytnuté nápoje a obed.

Podľa poveternostných podmienok je rybačka maximálne 1 hod. plavby od prístavu. Po rybolove sú zavezení rybári späť na hotel.

 1. LUX Fishing Safari
  Cestovanie na na palube luxusnej obytnej lodi pre 6 – 24 osôb , rybolov z dvoch sprievodných rybárskych lodí.
  Rybári sú po prílete do Egypta dopravení na palubu luxusnej obytnej lode (42m -12 kajút). K dispozícii majú celú obytnú loď vrátane vybavenia pre potápanie, dve motorové rybárske lode so skúseným kapitánom a sprievodcom. Kajuty sú klimatizované a veľmi priestranné. K dispozícií sú dve terasy na slnenie a viacero komfortných klubových sedení na oddych.
  Predposledný deň pobytu je popoludní zaistený transfer do hotela, nocľah v hoteli **** a nasledujúci deň transfer na letisko.

Ceny

 1. Štandardný rybolov z materskej lode
 • skupina 3 rybárov 2.190 €/ osoba
 • skupina 4 rybárov 1.890 € /osoba
 1. Športová rybolov Extra
 • skupina 2 rybárov 2.950 €/ osoba, 1 čln GT1
 • skupina 4 rybárov 2.250 €/ osoba, 1 čln GT1- skupina 3 rybárov 2.690 €/ osoba, 1 čln GT1
 • skupina 4 rybárov 2.690 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 5 rybárov 2.250 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 6 rybárov 2.090 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 7 rybárov 1.810 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 8 rybárov 1.810 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2

Nerybár na palube 900 €/ osoba

Tento balík služieb zahŕňa jednu noc v štvorhviezdičkovom hoteli (all inclusive) v dvojposteľovej izbe, transfer z letiska Marsa Alam na loď tam i späť, egyptské sprievodcovské služby, 6 nocí kajutového ubytovania na lodi s plnou penziou zahrňujúcou pitnú vodu, rybárske povolenky a prístavné poplatky.

V cene zájazdu nie je zahrnutá letenka (Viedeň- Marsa Alam 400-500 €), vstupné víza (15 USD platia sa na letisku), alkoholické a nealkoholické nápoje, rybárske udice, nástrahy (možnosť zapožičania si rybárskeho náradia na troling 30 €/ deň).

 1. Denné rybárske výlety s hotelovým ubytovaním
 • skupina 2 rybárov 2.090 €/ osoba, 1 čln GT1
 • skupina 3 rybárov 1.990 €/ osoba, 1 čln GT1
 • skupina 4 rybárov 1.790 €/ osoba, 1 čln GT1
 • skupina 4 rybárov 1.990 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 5 rybárov 1.850 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 6 rybárov 1.790 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 7 rybárov 1.690 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2
 • skupina 8 rybárov 1.590 €/ osoba, 2 člny GT1, GT2

Nerybár ubytovaný v dvojposteľovej izbe all inclusive 790 €/ osoba

Tento balík služieb zahŕňa jednu noc v štvorhviezdičkovom hoteli (all inclusive) v dvojposteľovej izbe, transfer z letiska Marsa Alam na hotel tam i späť, celodenný rybársky výlet s transferom medzi hotelom a prístavom, egyptského rybárskeho sprievodcu, čln GT1 (GT2), rybárske povolenky, obed na člne, pitnú vodu na člne.

V cene nie sú zahrnuté alkoholické nápoje, ktoré si môžete predom objednať.

V cene zájazdu nie je zahrnutá letenka (Viedeň- Marsa Alam 400-500 €), vstupné víza (15 USD platia sa na letisku), alkoholické a nealkoholické nápoje, rybárske udice, nástrahy (možnosť zapožičania si rybárskeho náradia na troling 30 €/ deň).

Doporučené sprepitné je od 100-150 €/ osoba za pobyt.

 1. LUX Fishing Safari
  4.570 Euro / osobu v skupine 4 osôb
  3.660 Euro / osobu v skupine 5 osôb
  3.050 Euro / osobu v skupine 6 osôb
  2.690 Euro / osobu v skupine 7 osôb
  2.390 Euro / osobu v skupine 8 osôb
  Je možné si zapožičať rybárske náčinie za 350 € na celý týždeň (jeden poppingový prút s navijákom, jeden jinningovi prút s navijákom a nástrahy).
  Každá ďalšia osoba na palube obytné lode alebo sprievodné osoba- nerybár – 690 Euro.
  Uvedené ceny zahŕňajú:
 • 1x nocľah v hoteli **** a 6x nocľah na palube luxusnej obytnej lode vrátane plnej penzie, vody, kávy a čaju
 • 6-7 dní rybolov z rybárskych lodí vrátane služieb personálu
 • Transfery z letiska Marsa Alam na palubu lode, do hotela a späť
 • Povolenie na rybolov, prístavné poplatky a dane

Doprava

Letecky z Viedne do Marsa Alam. Cena letenky sa pohybuje od 400-500€.

Rybolov

Najčastejšie lovenými rybami sú : kranas obrovský (Giant Trevally-GT ) do veľkosti 50kg, blue fin (do 15 kg), amber Jack druh kranasa obrovského (40kg), tuniak Dog Tooth Tuna) viac ako 50kg, barakuda obrovská, makrela kráľovská (20kg) a rôzne druhy žralokov.

Medzi základné rybolovné techniky patrí :

 • troling- ťahanie povrchových alebo potápivých nástrah za loďou
 • poping- ťažká prívlač s povrchovými nástrahami (poper)
 • jiging- veľmi rýchle pilkrovanie so špeciálnymi tenkými pilkrami (jig)
 • lov naťažko alebo na plavák na rybací filet

Klíma a počasie

V mesiacoch december, január, február a marec prevláda striedanie veterného a slnečného počasia s nočnými teplotami 15-20oC cez deň býva teplota 20-30oC. V mesiaci október, november, máj, jún bývajú nočné teploty 25-30 oC, denne nad 30 oC. Júl, august, niekedy aj september bývajú pre Európanov príliš horúce.

Termíny

Termíny sú poľa požiadaviek zákazníka.

Rybárski sprievodcovia

Na materskej lodi i v člne sa vždy nachádza rybársky sprievodca, ktorý vždy ovláda všetky používané druhy rybolovu a pozná oblasť v ktorej sa chytá. V prípade požiadaviek na sprievodcovské služby našej cestovnej kancelárie je navýšenie ceny za zájazd individuálne, podľa počtu osôb a je vecou dohody.