| Cestovná kancelária

Španielsko

Na rieke Ebro je vybudovaná priehrada nazývaná Aragonské more, ktorá je dlhá 80 km. Táto priehrada patrí medzi obľúbené miesta na lov sumcov, zubáčov, ostriežov a kaprov pre rybárov z celej Európy. Je známa častými úlovkami sumcov cez dva metre a chytiť kapra o váhe 15 kg a viac nie je nič nezvyčajné. Oproti mestečku Caspe je rybársky kemp Buena Vista, ktorý poskytuje služby nie len rybárom ale aj hosťom, ktorý vyhľadávajú ticho a pohodu na brehoch priehrady.
Doprava
Doprava do miesta ubytovania je individuálna. Cestovať môžete vlastným autom (2 200 km), pri kalkulácii cestovných nákladov treba počítať aj s diaľničnými a mýtnymi poplatkami (Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Španielsko), ktoré sú v závislosti od veľkosti auta pohybujú od 340 – 400 €. Do kempu môžeme cestovať letecky z Bratislavy (Viedne) do Girony (Barcelony) a prenajať si auto na letisku. Cesta z Barcelony do Buena Vista vedie z veľkej časti po diaľnici (160 km). Cena letenky sa pohybuje od 70 € (akciové letenky) do 220 € (štandardný let). Upozorňujeme, že nízkonákladové letecké spoločnosti ako napr. Ryanair majú nízku cenu leteniek, ale cenu batožiny majú vykalkulovanú zvlášť. Cena prenájmu auta na týždeň sa pohybuje od 150 – 200 €.

Ubytovanie
Pre skupinu 4 – 8 rybárov je pripravený domček, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. Sú v ňom 3 spálne ( 2+2+3 postele) s možnosťou prístelku v obývačke.

Súčasťou je kompletne zariadená kuchyňa a dve kúpeľne s WC. Pred domčekom sa nachádza miesto na grilovanie.

V hlavnej budove sa nachádzajú 2 dvojposteľové izby a jeden štvorposteľový apartmán s vlastnou terasou. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a WC. V rámci areálu môžu hostia využívať bazén, detské ihrisko s hojdačkou, gril a reštauráciu s terasou.

V objekte sa nachádza parkovisko pre autá klientov. Ubytovanie je 150 m od kotviska člnov. V cene ubytovania je pre 2-3 rybárov zabezpečený čln. Neďaleko hlavnej budovy je miesto na spracovanie ulovených rýb, ktoré si môžete pripraviť sami na grile, alebo vám ich pripraví kuchár.

Rybolov
V mieste ubytovania sa dá chytať z brehu ( kapor, sumec), alebo z člnov na prívlač (zubáč, bass). Majitelia a personál kempu sú dobrí rybári a poznajú nielen okolie, ale celú priehradu a radi vám poskytnú informácie o dobrých lovných miestach. V prípade, že nemáte skúsenosti s lovom sumcov na vábničku, je možné dohodnúť si celodennú sprievodcovskú službu.

Termíny a ceny
Objednanie služieb je možné od februára do novembra
Ubytovanie + čln na týždeň ( zvyčajne od soboty do soboty) 370€ / osoba
Licencia na rybolov 45€ / osoba (povolenie cotto + rybársky lístok)

Doplnkové služby
Možnosť stravovania – polopenzia ( bohaté raňajky a večera o troch chodoch ) 120€ / týždeň
Sprievodca s vlastnou loďou (150k) 150€

Zapožičanie udice na sumcov (prút, naviják, držiak) 40€/týždeň
Zapožičanie prívlačovej udice 40€/týždeň
Pelety na sumcov a kaprov 65- 75€/ mech (cca20kg).
Za zapožičanie lode sa berie vratná kaucia 200€. PHM do člnov sa platia v mieste pobytu.

V termíne od 19.09.-26.09.2020 sa uskutoční zájazd so zástupcom CK Orbis. Ubytovanie pre 7 osôb je v samostatnom domčeku a v apartmáne pre 5 osôb v areáli Buena Vista. K dispozícií sú motorové člny pre 2-4osoby. Doprava je zabezpečená letecky Viedeň – Barcelona a na letisku sú zabezpečené autá z požičovne, ktoré sú k dispozícií počas celého zájazdu. V cene sú povolenky a licencie na rybolov (platné 12 mesiacov). V cene nie je zarátaný transfér na letisko do Viedne , PHM zapožičaného auta a dialničné poplatky.
Cena: cca 849€ (podľa ceny letenky).