| Cestovná kancelária

Manndalen Sjobuer

Na pobreží Lylngenfjordu, severne od mesta Tromso, priamo nad morom je zasadený chatový kemping Manndalen Sjobuer. Šesť chát s typickými zatrávnenými strechami je postavených na drevených pilotoch a na spoločnej drevenej terase sa nachádza záhradné sedenie a gril s výhľadom na hory a fjord. Na konci kempu ústí do fjordu lososia riečka Manndalen, na ktorú je možnosť si zakúpiť povolenie na lov lososov. Okolitý fjord je obkolesený horami a umožňuje rybárom chytať ryby aj vo veternom počasí.

Ubytovanie

Šesť chatiek (pre 4-5 osôb) je postavených v štýle rorbu. V chatke na prízemí sa nachádza obývacia miestnosť (TV, internet WiFi) , kuchynský kút ( varič, chladnička, rúra, mikrovlnka, kávovar), jedálenský kút, spálňa s poschodovou posteľou a jedným lôžkom. Na otvorenom poschodí v podkroví je spálňa s dvomi posteľami, kúpeľňa, WC a sauna (nachádza sa v štyroch chatkách). Kuchyňa je spojená s vonkajšou terasou. Súčasťou každej chatky je mraznička v spoločnej miestnosti, v ktorej je možné i odkladať rybárske náradie a mokré odevy. Súčasťou kempu je i malý rybársky obchodík a reštaurácia. Majiteľ kempu je veľmi milý a ochotný človek, ktorý je turistom k dispozícii každý deň. Rád vysvetlí, kde a kam ísť na ryby, zabezpečí umelé nástrahy, poprípade zapožičia za 20 € /týždeň udicu s multiplikátorom . Súčasťou kempu je mólo pre člny, vedľa ktorého je domček s antikorovými stolmi, umelým osvetlením a tečúcou vodou na čistenie rýb. Mólo je 20 m od chatiek. Pre každú chatku je k dispozícii čln 5,5m dlhý, s výkonom 40k, v ktorom je zabudovaný sonar (čln nie je v cene chatky). Výbavou člna je záchranná vesta, vylovovací hák a prepravka na úlovky. Obchod a benzínová pumpa sa nachádzajú 500m od chatiek. Záverečné čistenie chatky je podľa znečistenia základné čistenie 100 NOK, veľmi znečistená chatka 350 NOK. Posteľná bielizeň je v cene ubytovania.

Rybolov

Kafjord, ktorý plynule naväzuje na Lyngenfjord je dobrým loviskom tresky obyčajnej, tresky polak (apríl- máj). V okolí ostrovov vzdialených 20 minút jazdy člnom sú vynikajúce a zaručené loviská mieňov a lumbov.

Doprava

Doprava do kempu je individuálna. Zabezpečíme letenky Budapešť (Viedeň, Praha)-Oslo-Bardufoss (Tromso). Vzdialenosť do kempu z letiska je 170 km. Týždenné zapožičanie auta na letisku v Baedufosse od 400 €. Cena spiatočnej letenky od 400 €. Majiteľ kempu môže zabezpečiť transfer:

  • Tromso- Manndalen a späť 4 osoby cena – 3.500 NOK
  • Tromso- Manndalen a späť 8 osôb cena – 5.500 NOK
  • Tromso- Manndalen a späť 12 osôb cena – 8.000 NOK

Ceny

Týždenný prenájom chatky 1250 €.

Týždenný prenájom člnu 650 €

Prenájom chaty na 1 deň 180 €

Zapožičanie posteľnej bielizne 85 NOK

Zapožičanie člnu na 1 deň 110 €