| Cestovná kancelária

Fínsko

SÚOSTROVIE – ÅLAND

Fínskom a Švédskom asi 150km od Štokholmu. Tunajšie lesy, prielivy a zátoky vytvárajú mozaiku kľudu a pohody, veľmi vzdialenú od ruchu veľkomiest a priemyslových centier Európy. Ak si chcete vychutnať západ slnka nad hladinou v tichej zátoke navštívte ?land. Už niekoľko desiatok rokov sú čisté brakické vody súostrovia cieľom rybárskych výprav z celej Európy. Pri okrajoch rákosia i v hlbokých zátokách si lovia potravu štíhle ?landské šťuky a popri morskom pobreží putujú hejná morských pstruhov i lososov. Viacerí majitelia revírov na súostroví ?land zavčasu pochopili, že o obsádku rýb je nutné sa starať a včas zaviedli do platnosti obmedzenie počtu vydávaných povoleniek a sprísnili aj rybárske predpisy. Niet divu, že sa úlovky v niektorých revíroch z roka na rok vylepšujú.

Ubytovanie a strava

Nordqvist Stugby je celkovo 8 chát , každá pre 4 osoby, ktoré sa nachádzajú na polostrove medzi revírom Basto a Björksäter. Chaty sú obklopené lesom a vodou. Najbližší obchod je vzdialený 15 km. V revíri Nordqvist –Bergo boli v minulosti dosiahnuté najlepšie úlovky a práve do tohto revíru uskutočňujeme spoločný autobusový zájazd. Denne si môže v tomto revíri ponechať rybár najviac jednu šťuku od 60-80 cm a z revíru je povolené sumárne zobrať iba 3 šťuky na osobu. Šťuky pod 60 cm a nad 85 cm musia byť vrátené živé späť do revíru.

Chatky z obytnou plochou 64m? majú dve spálne s dvomi lôžkami, obývaciu miestnosť (TV,DVD), plne vybavený kuchynský kút (mraznička, mikrovlnka, kávovar, sporák), jedálenský kút , sprcha, WC, sauna, terasa so záhradným nábytkom a grilom. K dispozícii je 4-metrový čln so štvortaktným motorom s výkonom 4k.

Chata Björkbäcken sa nachádza na východnom pobreží polostrova Björkö. Obytná plocha Björkbäcken nadštandardne vybavenej chaty pre 6(8) osôb je 80 m?. V prízemí sa nachádza priestranná obývačka (TV-sat, DVD, krbová pec), plne vybavená kuchyňa (sporák, chladnička s mrazničkou, mikrovlnka, umývačka riadov, varná konvica), 3-posteľová spálňa, sprcha, WC, pračka a sauna. V podkroví je 2-posteľová spálňa a spálňa s francúzskou posteľou. Pri chate sú 2 terasy so záhradným grilom a udiarňou. V chate platí prísny zákaz fajčenia! Zapožičanie posteľnej bielizne je v cene.

Priamo pred chatou je kotvište lodí s mólom a priestor na grilovanie. V člne o dĺžke 4,2-4,4 m majú motory o výkone 4k.

Rybári ubytovaný v chate Björkbäcken chytajú ryby v revíry Bamböle , alebo Svartsmara. Plytšia časť revíru (a tá je v jarných mesiacoch rybársky úspešnejšia) leží hlavne vo východnej časti revíru Bamböle a táto časť revíru sa chytá metódou chyť a pusť. Denne si môže rybár v revíri Bamböle ponechať nanajvýš jednu šťuku o dĺžke 60-80 cm. Z revíru je povolené si odniesť najviac 2 šťuky na osobu. Šťuky nad 85 cm musia byť po ulovený vrátené živé späť do revíru.

Chatky v Bastö sú jednou z najlepšie vybavených rybárskych základní, ktoré ležia v strednej časti súostrovia.

K dispozícii je 20 účelne vybavených chát, malý hotel, stánok, reštaurácia, telefón, sauna, minigolf, veslice a motorové člny s výkonom 4-10k. Súčasťou kempu Bastö je reštaurácia so sezónnou prevádzkou – možnosť zaistenia polopenzie. Bastö je pod relatívne veľkým rybárskym tlakom, kemp je vyhľadávaný nemeckými a rakúskymi rybármi, ktorí sa často nechovajú príliš športovo. Chaty majú obytnú plochu 40m?, 2 dvojposteľové spálne, obývaciu miestnosť, plne vybavený kuchynský kút, sprcha, WC, chladnička s mrazničkou, sporák, mikrovlnka, elektrické kúrenie. Hotelové izby sú dvojposteľové, vždy so sprchou a WC, niektoré izby majú aj zariadený kuchynský kút.

Chata Bjorkudden sa nachádza na východnom pobreží polostrova Björkö. Obytná plocha nadštandardne vybavenej chaty pre 4 (5) osôb je 50m?. Priestranná obývačka s jedálenským kútom, malá obývačka s rozložiteľným gaučom a TV, plne vybavená kuchyňa, 2 spálne, sprcha, WC a sauna. Pred chatou je gril ,udiareň a kotvisko lodí. Člny 4,2m o výkone 4k.

Termíny a ceny

Príplatky: obsadenie lode dvomi rybármi – 50 €/ rybár

Rybársky kemp Nordqvist

 • týždenný prenájom chatky vrátane záverečného čistenia a zapožičania posteľnej bielizne v období do 8.6. a od 17.8. cena 740 €.
 • týždenný prenájom chaty vrátane záverečného čistenia a zapožičania posteľnej bielizne od 8.6.-17.8. cena 920 €
 • týždenný rybársky lístok Bergo cena 28 € /osoba
 • týždenný rybársky lístok Bergo, Svartsmara cena 60 €/osoba
 • týždenný prenájom 4m dlhej lode s motorom 4k cena 230 €.

Pri nástupe na pobyt sa v Nordqist hradí poplatok za týždennú spotrebu paliva 50€ za každú loď ( potrebné uhradiť v hotovosti v presne pripravenej čiastke).

Týždenný prenájom chatky Björkbäcken pre 6-8 osôb v termínoch od 25.4.- 9.6. a od 11.8.-15.10. cena 1.070 €

Týždenný prenájom chatky v termíne od 9.6.-11.8. cena 1.250 €

Ubytovanie ďalšej osoby nad základnú kapacitu chaty – 125 €

Zapožičanie posteľnej bielizne -10 €/ osoba

Záverečné čistenie chaty 100€/ chata

Týždenný prenájom lode s motorom – 250 €

Týždenná povolenka k rybolovu Bambole – 40 €

Rybársky kemp Basto

– týždenný prenájom 4-posteľovej chaty vrátane záverečného čistenia chaty, zapožičania posteľnej bielizne, povoleniek a člnu s motorom o výkone 5 k spoločne pre 2-3 osoby – 360 €/osobu

– týždenný prenájom 4-posteľovej chaty vrátane záverečného čistenia chaty, zapožičania posteľnej bielizne, povoleniek a člnu s motorom o výkone 8 k spoločne pre 2-3 osoby – 440 € /osobu

Raňajky 11€ / deň

Obed 18€ / deň

Večera 25€ / deň

Chata Bjorkudden

 • týždenný prenájom chaty Bjorkudden pre 4-5 osôb od 30.4.-11.6. a od 13.8.-15.10. cena 700 €
 • týždenný prenájom chaty Bjorkudden pre 4-5 osôb od 11.6.-13.8. cena 800 €
 • pristielok pre 5 osobu 125 €/ týždeň
 • záverečné čistenie chaty 110€
 • zapožičanie posteľnej bielizne -12 €/ osoba
 • týždenná povolenka k rybolovu revír Bambole – 40€