| Cestovná kancelária

Asunden

Skalnatá pahorkatina juhovýchodného Švédska, východne od jazera Vattern je z väčšej časti pokrytá lesmi, ktoré iba miestami prerušujú malé políčka, lúky a samozrejme jazerá. Celý kraj leží bokom od priemyselných miest a hlavných turistických atrakcií Švédska a i preto patrí medzi menej navštevované oblasti Škandinávie.

Jazero Asunden patrí k najväčším jazerám kraja. Má pretiahnutý tvar, množstvo plytkých zátok a ostrovov. Kopcovité brehy jazera sú miestami lemované rákosím, väčšinou ho tvorí les alebo lúky. Okrem štúk a ostriežov sa tu lovia predovšetkým zubáče , prípadne pleskáče a plotice

Jazero Bjorken má len málo členité brehy, vysokú priemernú hĺbku (okolo 20 m) a plochu cca 15km2. Vďaka svojej polohe v strede lesa patrí k najmenej navštevovanému jazeru júžneho Švédska. V minulosti boli do jazera vysadené sivone alpské, ktoré tu dosahujú hmotnosť cez 5 kg. Väčšina rybárov však na Bjorken prichádza loviť štuky a ostrieže.

Hostia domčekov Frosstugan, Magasinet a Gammelstugan majú okrem povolenia na rybárčenie v jazerách Asunden a Bjorken naviac exkluzívne k dispozícií pstruhové lesné jazierko, na ktorom sú dva člny a prístrešok na grilovanie. Odľahlá poloha na okraji lesa je ideálna pre kľudnú rybársku i rodinnú dovolenku.

Ubytovanie:
Domček Gammelstugan stojí 200 m od jazera Asunden, asi 20 m od domčeka Frösstugan. Na obytnej ploche 120 m2 je dostatok priestoru pre pobyt 6 (výnimočne 8 ) osôb. V prízemí moderne reštaurovaného zariadenia sa nachádza obývacia izba (TV, krbové kachle) s kuchynským a jedálenským kútom (sporák, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, umývačka), terasa so záhradným nábytkom, sauna a kúpeľňa (sprcha a WC). V podkroví sa nachádzajú tri dvojlôžkové spálne. Možnosť dvoch prísteliek vhodných pre deti. Parkovanie pri domčeku.

Domčeky Frösstugan, Magasinet a Gammelstugan stojí 200 od jazera Asunden, kde sa nachádza kotvisko lodí – mólo. Na jazere Asunden sa lovia šťuky a ostrieže, ale jazero si získalo renomé predovšetkým úlovkami zubáčov.
V severnej časti jazera sú plytčiny s porastom rákosia, južná polovica jazera je prevažne hlboká cez 20m. V plytkých zátokách sa v letnom období lovia tiež pleskáče, liene, plotice …
Hostia majú možnosť rybárčenia a prenájmu motorových lodí aj na jazere Björkern (šťuka, ostriež, sivoň) a niekoľkých ďalších lesných jazerách v okolí (tolen, Ämten a Nedre Virken).

Doprava
K jazerám sa dostanete osobným autom alebo letecky. V prípade potreby vám zaistíme letenky alebo trajektové lístky.

Rybolov
V jazerách je veľmi početne zastúpená štuka obecná ktorej bežná veľkosť je 50 – 80 cm, rekord je 14kg/142cm. Ostriež sa loví vo veľkostiach 20-35 cm rekordne i nad 50cm, zubáče sa lovia najčastejšie 40-75cm rekord je 102cm. Zaujímavosťou je výskyt veľkých sivoňou alpských v jazere Bjorken rekord je úlovok 8,9 kg. Najčastejším spôsobom lovu je prívlač. Dravci sa tu lovia na plandavky, rotačky, voblery a gumy. Ideálna doba lovu je druhá polovica mája, jún, október, november. Zubáči sa lovia hlavne v júny a júly.

Termíny a ceny
Týždenný prenájom domčeku Frosstugan, Magasinet a Gammelstugan v období 20.4 -22.6. a 17.8.-2.11. vrátane zapožičania postelnej blielizne, záverečného upratovania, zapožičania člna 10k pre 2-3 rybárov, povolenka k lovu rýb na jazerách Asunden a Bjorken, právo rybolovu a zapožičania člnu na prstruhovom lesnom jazierku:
570€/osoba v skupine 3 osôb
410€/osoba v skupine 4 osôb
370€/osoba v skupine 5-8 osôb

Cena týždenného prenájmu v hlavnej turistickej sezóne (22.8-17.8.)
Domček Frosstugan….. 950€
Domček Magasinet….. 950€
Domček Gammelstugan….. 1100€
Uvedená cena platí pri obsadení domčeku najviac šiestimi osobami, príplatok za ďalšiu osobu je 130/týždeň. Zapožičanie posteľného prádla 20€ a záverečné usporiadanie domčeku je 100€

Prenájom priestrannej hliníkovej lode dĺžky 3,9m s motorom 10k vrátane 15l paliva….. 330€/týždeň
Povolenka k rybolovu na jazere Asunden ..….60€/týždeň
Povolenka k rybolovu na jazere Bjorken ……. 36€/týždeň