| Cestovná kancelária

Autobusový zájazd  na ostrov Smola – Veiholmen + Betten Rorbuer

1.termín: 21.6.-5.7.2024 (22osôb Betten Rorbuer + 20 osôb Veiholmen)

Ostrov Smola sa nachádza v strednom Nórsku. Na najsevernejšom výbežku ostrova sa je lokalita Veiholmen, ktorá bola pôvodne rybárskou osadou. Pocítite tu typickú nórsku námornú atmosféru ostrova s množstvom vodných kanálov a prieplavov.Rybársky kemp Betten Rorbuer leží na juhozápade ostrova Smola pri meste Jostolen. Nachádza sa vo fjorde Josundet, ktorý je zároveň ochranou pred vetrom pri love rýb. Z fjordu sa dá vyraziť člnom medzi ostrovy v okolí ktorých sa nachádzajú podmorské hory, ktoré sú prirodzeným útočiskom pre všetky druhy tresiek, mieňov a halibutov.

Doprava:

Doprava je zabezpečená luxusným autobusom Setra, ktorý ťahá 2-nápravový prívesný vozík. Počet účastníkov zájazdu býva max.44 osôb ( z toho 2 vodiči + sprievodca). Autobus je pre 50 osôb, preto je zabezpečené pohodlné cestovanie. Počas cesty je zabezpečený predaj piva, nealko nápojov, káva a čaj. Cestuje sa po trase Trnava- Praha- Berlín- Rostock- (trajekt do Trelleborgu)- Trelleborg- Oslo-Sandvika Edoy (20 min. trajekt) – Smola. Cesta trvá 2 dni a 2 noci (cca 52 hodín).  Autobus vysadí rybárov najskôr v kempe Betten Rorbuer a potom vo Veiholmene (vzdialenosť medzi nimi je cca 32km).  Tým, ktorí zo zdravotných dôvodov, pracovnej vyťaženosti, alebo pohodlnosti nemôžu si dovoliť cestovať 4 dni a 4 noci (cesta tam i späť) môžeme zabezpečiť letenky do Osla, kde ich vyzdvihneme na letisku a autobusom pocestujú  10-12 hodín. Letenky nie sú zahrnuté v cene zájazdu. Všetky osobné veci vezie autobus, miesto v autobuse majú zabezpečené. Letenky si záujemcovia zabezpečia individuálne, alebo ich zabezpečí cestovná kancelária.

Betten Rorbuer

Ubytovanie Betten Rorbuer:

Je zabezpečené v samostatne stojacich chatkách pre 4-6 osôb .Chatka (6 osôb) je vybavená s dvomi spálňami s poschodovou posteľou a spálňou v podkroví s dvomi samostatne stojacimi posteľami. Chatka (4 osoby) je vybavená s dvomi spálňami s poschodovou posteľou. Kúpeľňa je vybavená sprchovacím  kútom s WC. V spoločnom priestore je  kompletne vybavená kuchyňa s chladničkou, elektrickým sporákom, umývačkou riadu , televízorom a wifi.  Mrazničky sú v samostatnej prístavbe.

kuchyňa v 6-postelovej chatke

spálňa

Ubytovanie Veiholmen:  Apartmánový dom leží osamotene na samom konci osady s výhľadom na prístav, iba niekoľko metrov od vody.  Ubytovanie je zabezpečené v 4- šesťposteľových apartmánoch a v 5- štvorposteľových apartmánoch.  Interiér izieb je typicky nórsky, drevený s kompletne vybavenou kuchyňou vrátane umývačky riadov s dvomi, alebo tromi spálňami, WIFI,  WC so sprchovým kútom. Spálne pre 2 osoby sú vybavené poschodovou posteľou. Obytný priestor pre 6 osôb môže využívať pre odkladanie vecí aj veľkú presklenú terasu.

kuchyňa s jedálenským stolom, kúpeľňa s WC

Člny vo Veiholmen:

V cene sú zahrnuté cca 6-metrové priestranné, bezpečné člny,  v ktorých sú  4-taktné motory TOHATSU (25,30 k) s hydraulickým ovládaním, elektrickým štartovaním a volantom. Súčasťou lode je sonar s GPS. K 6-posteľovým apartmánom sú pridelené 2 člny a  k 4- posteľovým apartmánom je pridelený 1 čln.

člny Veiholmen

Člny v Betten Rorbuer: Ku každej chatke sú pridelené  2 člny. Kaasboll , alebo Oien 19-21 stôp s 50/60k motorom so sonarom a GPS.

člny Betten Rorbuer

Rybolov:

V lokalite sa nachádza veľké množstvo rôznych druhov rýb: treska obecná, treska polak, treska tmavá, kapitálne miene, šťukozubce a halibuty.

Množstvo ostrovov v blízkom okolí je výhoda pri veternom počasí. Nájdete si tu vhodné miesta ako pre prívlač tak i pre pilkrovanie. Miestnosť na spracovanie rýb je hneď vedľa  chatiek a v budove sa nachádzajú aj  mrazáky.

1.TERMÍN

Zájazd sa uskutoční 21.6.-5.7.2024, (pre tých, ktorí letia letecky 22.6.-3.7.2024)

Pobyt je od 23.6.-3.7.2024 ( 10 dní)

Cena:  899 eur/osoba

Cena zahŕňa:

doprava autobusom, trajekt: Rostock-Trelleborg + Edoya Sandvika a späť

ubytovanie, motorový čln pre 3-4 osoby, posteľnú bielizeň, čistenie chatiek,  pripojenie WIFI

Cena nezahŕňa: letenku (v prípade záujmu o leteckú dopravu), PHM do člnu, cestovné poistenie.

K dispozícii máme:

BettenRorbuer: 3- šesťposteľové chatky a 1-štvorposteľovú,7 člnov (22osôb)

Veiholmen: 2-šesťposteľové apartmány a 2 –štvorposteľové apartmány, 6 člnov  (20osôb)

Tí, ktorí chcú zabezpečiť letenku ponúkame nasledovný let:

Austrian/ Lufthansa – Viedeň – Frankfurt – Oslo – Viedeň

2 OS 217  22JUN  VIEFRA 1800 1930
3 LH 864  22JUN  FRAOSL 2145 2340 

4 OS 336  03JUL  OSLVIE 1500 1720 (priamy spiatočný let)

Cena letenky: 319€ Každý letiaci je účastníkom autobusového zájazdu a má v autobuse zabezpečené miesto na sedenie a batožinu. Letiacich autobus vyzdvihne na letisku v Osle a na spiatočnej ceste zavezie na letisko.