| Cestovná kancelária

Karlskrona

Pobrežie v okolí juhošvédskeho mesta Karlskrona lemuje súostrovie, ktoré je vyhľadávaným rybárskym revírom. Miestni rybári nazývajú toto miesto „Kráľovstvom štúk“, ale na svoje si tu prídu aj prívrženci lovu lososov, ktoré ďalej putujú popri pobreží do slávnej rieky Mörrum. Väčšina rybárov používa k lovu motorové člny, ale ak ste priaznivci aktívneho športu, tak si nenechajte ujsť možnosť rybárčenia zo špeciálnych rybárskych kajakov. Labyrint ostrovov, plytčín a zátok chráni väčšinu lovísk pred vetrom a možno práve preto tu rybárčenie z kajakov získava na popularite. Na rozdiel od motorových lodí umožňujú kajaky tichý a nenápadný pohyb po revíri a priaznivcom prívlače a muškárenia otvára novú kapitolu športového rybárčenia.
Domček Jordö pre 6-9 osôb stojí na vlastnom pozemku, 50 m od brehu morskej zátoky, na polostrove Jordö, asi 2 km od golfového areálu Karlskrona. Poloha medzi mestami Ronneby a Karlskrona je vhodná predovšetkým pre tých, ktorí hľadajú súkromie v bezprostrednej blízkosti lovísk, krásnu prírodu s morskou atmosférou a zároveň majú možnosť výletov do mesta a nechcú cestovať ďaleko na sever.
V dome je na 88 m2 obytnej plochy, dostatok priestoru pre pobyt 6 osôb. V susedstve stojí ešte 3 posteľová chatka, ktorá môže slúžiť spolu s domčekom Jordo ako základňa pre skupinu až deviatich rybárov.

chatka pri domčeku Jordo

Domček pre 6 osôb: vybavený kuchynský kút,( sporák, chladnička, umývačka, mikrovlnka), presklená obývacia izba- jedáleň s výhľadom na pobrežie, kúpeľňa ( sprcha, WS, práčka), sauna a tri dvojlôžkové izby.

Rybolov
Rybárčiť je možné v brakických vodách na celom pobreží pri meste Karlskrona a medzi priľahlými ostrovmi. Rybár tu nájde nie len veľké zátoky s plochým dnom, ale aj kamenité hrany z porastov chalúh, hĺbky a skalnaté útesy. Celá oblasť bola donedávna vojenským priestorom uzatvoreným pre verejnosť, stále tu je ešte mnoho neobývaných a opustených ostrovov.

Lovná miera šťuky je 50-75 cm, denne rybári môžu nechať na jednej lodi najviac jednu šťuku s dĺžkou 50 – 75 cm ( pre konzumáciu v mieste pobytu). Rybári, ktorí lovia ryby pre mäso, nie zo športu, nie sú vítaní hosti. Minimálna lovná miera lososa je 60 cm, lov lososov a morských pstruhov na mori je povolené od 1.1. do 15.9. Povolenka pre lov rýb na pobreží sa nevydáva – právo rybolovu je súčasť ubytovania.

Ľahko dostupná (20 minút autom) je rieka Lyckebyan, do ktorej ťahajú aj morské pstruhy. Lov morských pstruhov v rieke je povolená 1.3. – 30.9., denne si môže rybár nechať najviac dva pstruhy, minimálna lovná miera 50 cm. Povolenky je možné zaistiť v predstihu.

Druhy rýb
Losos (rekord – 26,6 kg – r.2001), morský pstruh (rekord – 11kg – r.1999), šťuka (rekord – 15,6kg – r.2009), ostriež ( rekord – 2,1 kg – r.1999) uhor a síh.

Rybárska sezóna
Šťuka – máj, jún, september, október
Ostriež – júl, august, september
Morský pstruh – marec, apríl, máj, august, september
Losos – apríl, máj, jún, august