| Cestovná kancelária

Ostrov Smola – Veiholmen

Ostrov smola sa nachádza v strednom Nórsku, 80km na západ vzdušnou čiarou od Trondheimu. Má rozlohu 281,8 km2 a niečo cez 2000 obyvateľov. Veiholmen leží na najsevernejšom výbežku ostrova a s ostrovom je spojený 6 km úsekom mostov. Po zhruba 40 minútovej jazde cez ostrov, od trajektu (Sandvika-Edoya), ktorý spája Smolu s pevninou, sa dostanete doslova na koniec sveta. Pôvodne rybárska osada Veiholmen, ktorá má asi 70 stálych obyvateľov, bude na vás dýchať typicky nórskou námornou atmosférou a uchváti vás štýlovým prístavom s množstvom kanálov a prieplavov.

Ubytovanie
Apartmánový dom leží samostatne na okraji osady s výhľadom na prístav a more iba pár metrov od vody, kde sa nachádza prístavisko. Disponuje 6 apartmánmi s celkovou kapacitou 32 osôb (4 apartmány so 6 lôžkami, 2 apartmány so 4 lôžkami). Interiér izieb je typický drevený s kompletne zariadenou kuchyňou okrem umývačky, s dvomi alebo tromi spálňami, nachádza sa tam TV, bezplatný bezdrôtový internet, dve toalety a sprchovací kút. V cene sú zahrnuté rybárske lode. Dve lode pre 6-posteľové apartmány a jedna loď pre 4-posteľový apartmán.

Člny
V cene ubytovania sú zahrnuté 6m člny osadené motorom TOHATSU 25k s hydraulickým ovládaním, elektrickým štartovaním, volantom a sonarom. Miestnosť na spracovanie rýb je pri prístavisku.

Rybolov
V okolí ostrova sa nachádzajú veľmi dobré loviská tresky obyčajnej, tresky tmavej, tresky polak a mieňa. Členitým pobrežím je zabezpečený úkryt pred vetrom. Na ostrove sa nachádzajú väčšie a menšie jazerá s výskytom pstruhov obecných, ktoré je možné loviť na základe zakúpenia si licencie priamo pri trajekte po príchode na ostrov.

Ceny
Ubytovanie v 4 posteľovom apartmáne s jedným člnom… 1.200€/ týždeň/ 4osoby
Ubytovanie v 6 posteľovom apartmáne s dvomi člnmi … 1.800€/týždeň/ 4osoby