| Cestovná kancelária

Autobusový zájazd 2020 Hitra

Hitra-Dolmoy Gjestebrygge

kemp Gjestebrygge

V tesnej blízkosti ostrova Hitra sa nachádza ostrovček Dolmoy s kempingom Gjestebrygge. Znalci nórskeho rybolovu už dávno vedia, že okolie tohto ostrova patrí medzi najbohatšie nórske vody čo sa týka množstva rýb a živočíchov. Toto miesto navštevuje stále viac a viac rybárov zo Slovenska, nielen pre veľké množstvá ulovených tresiek ale hlavne pre trofejné úlovky mieňa morského. Medzi rekordy kempu patrí úlovok mieňa chyteného českým rybárom (177cm a 35kg). V tunajších vodách žije najmenej 140 druhov rýb a morských živočíchov. Kombinácia chatiek, apartmánov a nových výkonných bezpečných lodí priamo na pobreží ostrova robia z tohto kempingu jednu z najlepších rybárskych destinácií v okolí ostrova Hitra.

Doprava

Do kempingu Dolmoy účastníkov zájazdu dopraví autobus s prívesným vozíkom. Autobus ide po trase Trnava -Bratislava-Brno- Praha – Rostock – trajekt do Trellebogu – Oslo -Hitra- Dolmoy. Počas cesty je šoférmi zabezpečené občerstvenie: káva, čaj, nealko a pivo. Na trajekte Rostock – Trelleborg a späť sú pre účastníkov zabezpečené kajuty iba na požiadanie pri objedávaní zájazdu.. V prípade záujmu sa môže kajuta objednať individuálne pri nástupe na trajekt . V rámci dopravy je zabezpečený aj prevoz mrazených úlovkov na Slovensko. Pre tých, ktorí nechcú absolvovať 5.000 km cestu autobusom (2 dni a 2 noci tam a späť) je možné zabezpečiť letenky (tieto nie sú v cene zájazdu). Odlet z letiska Bratislava alebo Viedeň do Trondheimu, kde by sme cestujúcich vyzdvihli naším autobusom a absolvovali by už iba zvyšok cesty na Dolmoy (cca 3 hod.) z letiska do kempu. Kompletnú cestovnú batožinu by sme im viezli autobusom už zo Slovenska. Na spiatočnej ceste by vystúpili v Trendheime na letisku a o dva dni by si vyzdvihli svoju batožinu a úlovky po príjazde autobusu na Slovensko.

Ubytovanie

V objekte kempingu sú k dispozícií apartmány v hlavnej budove a samostatné chatky.

Všetky kuchyne v ubytovacích zariadeniach sú kompletne zariadené: sporák s elektrickou rúrou, riady, chladnička, mikrovlna rúra, varná kanvica, umývačka riadu (apartmány a chatka č. 1,2,3), jedálenský kút. V každej chatke sú 2-posteľové izby.

V obývacej izbe je veľká sedacia súprava s TV a priamo z nej sa vychádza na terasu , ktorá je priamo nad mólom. V chatkách pre 8-10 osôb sú 2 WC a jeden sprchovací kút. Mrazáky na úlovky sú priamo umiestnené v chatkách.

Ubytovaním hosťom sú k dispozícií oddychové sedenia s možnosťou grilovania a opekania rýb a jeden krytý grilovací domček so zastrešeným sedením.

V areáli sa nachádza predajňa s rybárskymi potrebami s možnosťou zapožičania udíc, navijakov a plávajúcich morských oblekov. Na čistenie a spracovanie úlovkov sú k dispozícií 3 zastrešené filetárne, pred ktorými sa nachádza váha na zváženie úlovkov.

Mólo s člnmi sa nachádza priamo pred ubytovaním. Čerpanie pohonných hmôt do člnov je 20m od móla, kde sa nachádza kempingová čerpacia stanica s cisternou. Správca kempu eviduje čerpané množstvo PHM na každý čln a toto sa uhrádza na konci zájazdu. V areáli kempu je internetové pokrytie Wi-Fi sieťou. V cene ubytovania nie je zahrnutá posteľná bielizeň a palivo do člnov a spotrebovaná elektrická energia v chatkách (cca 3-5 €/ pobyt na 1osobu).

Rybolov
Okolie kempu je veľmi členité s množstvom malých a väčších ostrovov. Na sonare sa dajú pod hladinou nájsť celé pohoria, ktorých vrcholky vyčnievajú tesne nad vodou a sú úkrytom všetkých druhov rýb. Hĺbky sa pohybujú od 10-50m. V mesiaci máj a jún sa chytajú tresky obyčajné, tresky čierne, mesiac júl a august sú typické lovom šťukozubcov. Okolie ostrova patrí medzi najlepšie loviská mieňov. V poslednej našej výprave bola ulovená najväčšia treska tmavá o hmotnosti 12,6 kg a za 6 hodín rybolovu jednotlivé lode ulovili 15-20ks šťukozubcov. Najväčší o hmotnosti 9,8kg.

Treska tmavá 12,6kg

Termíny a ceny

I.Termín:

16-dňový autobusový zájazd (12 dní rybolovu) 24.6.-9.7.2020, v prípade leteckej dopravy (26.6.-7.7.2020)
3 x 8-miestna chatka + 8 x čln 23 stôp(100k), 2 x 4-miestna chatka + 1 x čln 23 stôp(100k)a 1 x 4-miestna chatka +19 stôp(60k)

Cena: 899,-euro (doprava autobusom a trajektom ,ubytovanie+ čln, dovoz úlovkov do SR alebo ČR.

II.Termín:

15-dňový zájazd (11 dní rybolovu) 5.7.-19.7.2020, v prípade leteckej dopravy (7.7.-17.7.2020)
3 x 8-miestna chatka + 8 x čln 23 stôp(100k), 2 x 4-miestna chatka + 1 x čln 23 stôp(100k)a 1 x 4-miestna chatka +19 stôp(60k)

Cena: 889,-euro (doprava autobusom a trajektom ,ubytovanie+ čln, dovoz úlovkov do SR alebo ČR.

Ceny nezahŕňajú posteľnú bielizeň s uterákom a PHM do člna.

Člny
V kempingu sú k dispozícií luxusné, veľmi bezpečné člny s CE certifikátom.
Čln Dolmoy Fisker s dĺžkou 7m a 100k ideálny pre 4osoby max.5 osôb alebo čln 5,8m a 60k ideálny pre 3 osoby max. 4. Oba člny sú vybavené štvortaktným motorom (super spotreba vzhľadom k výkonu) a bohatým príslušenstvom: záchranné vesty, sonar s GPS obsahujúci námornú mapu, hák na pritiahnutie k mólu a nádoby na úlovky .
Člny sú s volantom s elektrickým štartérom a sonar značky Humminnbird alebo Garmin má české menu. K dispozícií je priestranná kabína držiaky na prúty a vylovovací schodík pre ľahší prístup k vode.
Kotvisko člnov je na móle priamo pred chatkami. Čerpanie pohonných hmôt je priamo v kempe. Spotreba paliva je individuálna podľa štýlu jazdy. Pri úspornom jazdení a nepreháňaní sa člnom vysokou rýchlosťou je denná spotreba cca 15l, ale môže byť aj 25l.

Doplnkové služby
Posteľná bielizeň 10€, uterák 6€-
Polopenzia 200€/osoba/týždeň- predpokladá sa vlastné varenie
Rybársky sprievodca (5hodín) 110€

pobrežie je velmi členite(kemp sa nachadza pri majaku-velky červenozeleny polobluk v pravo pod stredom).