Ebro - Caspe

Na najdlhšej španielskej rieke Ebro, ktorej dĺžka je viac ako 900 km sú vybudované 3 kaskádovité priehrady. Najväčšia z nich nazývaná Aragónske more medzi rybármi známa aj ako Caspe ( podľa starobylého mestečka na jej brehu ) patrí medzi vychýrené revíri na lov sumcov, kaprov , zubáčov a black bassov. Dĺžka priehrady je 110 km s priemernou šírkou 600 m a maximálnou hĺbkou 60 m.

Ubytovanie pri rieke je v typických španielských kamenných domoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vody. Klimatizované izby sú  dvojposteľové, v prípade záujmu je možné prenajať si celý dom s kapacitou 3 izieb(6 postelí) alebo ubytovanie v ďalšom dome s kapacitou až 12 postelí. V cene izby je posteľná bielizeň, uterák a osúška. V dome sa nachádza kompletne zariadená kuchyňa s plynovým varičom , chladničkou, kávovarom a TV. Sociálne zariadené má k dispozícií 3x WC , 2x sprchovací kút  a 3 umývadla. Do ubytovacích priestorov sa vchádza z veľkej terasy . Druhá terasa sa nachádza za kuchyňou. V prízemí domu sa nachádza priestranná  miestnosť zariadená na čistenie a zmrazenie rýb.
Pre všetkých ubytovaných je možnosť využívania bazénu v susednej vilke. Najbližšia reštaurácia sa nachádza 20 m od domčeku a ďalšia je v prístave člnov v oplotenom areáli miestneho klubu Nautico. V rámci ubytovania je možné zabezpečenie celodennej stravy. Bohaté raňajky (formou švédskych stolov), obed zvyčajne v suchej forme (bageta, sendvič) a kompletná večera (predkrm, polievka, hlavné jedlo).

Rybolov je možný z brehu alebo z člnov. Dobré miesta na lov z brehu vám ukáže prevádzkovateľ domčeka, nachádzajú sa 500 - 1500 m od ubytovania.
K dispozícií sú člny s 15k motormi pre 2-3 rybárov, pre ktoré nie je potrebný preukaz "vodca malého motorového plavidla"  alebo člny 25-30 k pre 3-4 rybárov (pri kontrole španielskou rybárskou alebo policajnou hliadkou môžu vyžadovať preukaz "vodca malého motorového plavidla") .Člny môžu byť pripravené v prístave klubu Nautico alebo vám môžu byť prevezené a spustené na vodu i v odľahlejších častiach priehrady.
Rybárske povolenie, ktoré vám zabezpečíme je platné 12 mesiacov od vystavenia pre celú aragónsku oblasť. Na požiadanie vám zabezpečíme sprievodcovské služby, ktoré vám ukážu vhodné revíri a lovné spôsoby poprípade vám ukážu prácu s motorovým člnom alebo vám ho môžu aj po dobu vašej rybačky viesť. V prípade vášho záujmu vám poskytneme rybárske nástrahy a návnady.

Dopraviť sa klienti môžu do miesta pobytu vlastným automobilom alebo môžeme zabezpečiť kombináciu leteckej dopravy so zapožičaním auta na letisku alebo zabezpečíme transfer z letiska vlastnou dopravou. Vozidlá sa parkujú priamo pri dome.

Ceny
Ubytovanie 1 týždeň/osoba - 240 €
Motorový čln 15k (2-3 osoby) - 65 €/deň alebo 420 €/týždeň
Čln Alumacraft 1448 25k (3-4 osoby) - 80€/deň alebo 480 €/týždeň
Spustenie a vytiahnutie lode na dohodnutom mieste 30€.
PHM do člnov vám zabezpečí správca domu, nie je zahrnuté v cene člnu.
Strava na osobu/deň - 18€.
Ročné povolenie na rybolov Aragónskej oblasti 15€ (platí 12 mesiacov).

Zapožičanie prútov :
na lov sumca 2 kusy 10 €.
na lov kaprov 2 kusy 10€
na dravca (zubáč) 2 kusy 10€
stojany na sumcove prúty 2 kusy 10€
Sprievodcovské služby pri love rýb 70€ ­
Strava, zapožičanie rybárskych prútov a sprievodcovské služby nie sú zahrnuté do cestovej zmluvy ale hradia sa priamo v mieste pobytu.
Viac v tejto kategórii: Španielsko - Buena Vista »