Autobusový zájazd do Nórska 2020

Hitra-Dolmoy Gjestebrygge

dolmoy

kemp Gjestebrygge

V tesnej blízkosti ostrova Hitra sa nachádza ostrovček Dolmoy s kempingom Gjestebrygge. Znalci nórskeho rybolovu už dávno vedia, že okolie tohto ostrova patrí medzi najbohatšie nórske vody čo sa týka množstva rýb a živočíchov. Toto miesto navštevuje stále viac a viac rybárov zo Slovenska, nielen pre veľké množstvá ulovených tresiek ale hlavne pre trofejné úlovky mieňa morského. Medzi rekordy kempu patrí úlovok mieňa chyteného českým rybárom (177cm a 35kg). V tunajších vodách žije najmenej 140 druhov rýb a morských živočíchov. Kombinácia chatiek, apartmánov a nových výkonných bezpečných lodí priamo na pobreží ostrova robia z tohto kempingu jednu z najlepších rybárskych destinácií v okolí ostrova Hitra.


1 2

autobus vás dopraví až pred chatky

Doprava

Do kempingu Dolmoy účastníkov zájazdu dopraví autobus s prívesným vozíkom. Autobus ide po trase Trnava -Bratislava-Brno- Praha - Rostock - trajekt do Trellebogu - Oslo -Hitra- Dolmoy. Počas cesty je šoférmi zabezpečené občerstvenie: káva, čaj, nealko a pivo. Na trajekte Rostock - Trelleborg a späť sú pre účastníkov zabezpečené kajuty iba na požiadanie pri objedávaní zájazdu.. V prípade záujmu sa môže kajuta objednať individuálne pri nástupe na trajekt . V rámci dopravy je zabezpečený aj prevoz mrazených úlovkov na Slovensko. Pre tých, ktorí nechcú absolvovať 5.000 km cestu autobusom (2 dni a 2 noci tam a späť) je možné zabezpečiť letenky (tieto nie sú v cene zájazdu). Odlet z letiska Bratislava alebo Viedeň do Trondheimu, kde by sme cestujúcich vyzdvihli naším autobusom a absolvovali by už iba zvyšok cesty na Dolmoy (cca 3 hod.) z letiska do kempu. Kompletnú cestovnú batožinu by sme im viezli autobusom už zo Slovenska. Na spiatočnej ceste by vystúpili v Trendheime na letisku a o dva dni by si vyzdvihli svoju batožinu a úlovky po príjazde autobusu na Slovensko.

Ubytovanie

V objekte kempingu sú k dispozícií apartmány v hlavnej budove a samostatné chatky.

3 4

apartmanový dom                                             chatky od prístavného móla

Všetky kuchyne v ubytovacích zariadeniach sú kompletne zariadené: sporák s elektrickou rúrou, riady, chladnička, mikrovlna rúra, varná kanvica, umývačka riadu (apartmány a chatka č. 1,2,3), jedálenský kút. V každej chatke sú 2-posteľové izby.

5 6

V obývacej izbe je veľká sedacia súprava s TV a priamo z nej sa vychádza na terasu , ktorá je priamo nad mólom. V chatkách pre 8-10 osôb sú 2 WC a jeden sprchovací kút. Mrazáky na úlovky sú priamo umiestnené v chatkách.

7 8

9 10

Ubytovaním hosťom sú k dispozícií oddychové sedenia s možnosťou grilovania a opekania rýb a jeden krytý grilovací domček so zastrešeným sedením.

11 12
V areáli sa nachádza predajňa s rybárskymi potrebami s možnosťou zapožičania udíc, navijakov a plávajúcich morských oblekov. Na čistenie a spracovanie úlovkov sú k dispozícií 3 zastrešené filetárne, pred ktorými sa nachádza váha na zváženie úlovkov.

13

14 15 16

Mólo s člnmi sa nachádza priamo pred ubytovaním. Čerpanie pohonných hmôt do člnov je 20m od móla, kde sa nachádza kempingová čerpacia stanica s cisternou. Správca kempu eviduje čerpané množstvo PHM na každý čln a toto sa uhrádza na konci zájazdu. V areáli kempu je internetové pokrytie Wi-Fi sieťou. V cene ubytovania nie je zahrnutá posteľná bielizeň a palivo do člnov a spotrebovaná elektrická energia v chatkách (cca 3-5 €/ pobyt na 1osobu).

17 18

Rybolov
Okolie kempu je veľmi členité s množstvom malých a väčších ostrovov. Na sonare sa dajú   pod hladinou nájsť celé pohoria, ktorých vrcholky vyčnievajú tesne nad vodou a sú úkrytom všetkých druhov rýb.   Hĺbky sa pohybujú od 10-50m. V mesiaci máj a jún sa chytajú tresky obyčajné, tresky čierne, mesiac júl a august sú typické lovom šťukozubcov. Okolie ostrova patrí medzi najlepšie loviská mieňov. V poslednej našej výprave bola ulovená najväčšia treska tmavá o hmotnosti 12,6 kg a za 6 hodín rybolovu jednotlivé lode ulovili 15-20ks šťukozubcov. Najväčší o hmotnosti 9,8kg.

19

Treska tmavá 12,6kg

Termíny a ceny


I.Termín:

16-dňový autobusový zájazd (12 dní rybolovu) 24.6.-9.7.2020, v prípade leteckej dopravy (26.6.-7.7.2020)
3 x 8-miestna chatka + 8 x čln 23 stôp(100k), 2 x 4-miestna chatka + 1 x čln 23 stôp(100k)a 1 x 4-miestna chatka +19 stôp(60k)

Cena: 899,-euro (doprava autobusom a trajektom ,ubytovanie+ čln, dovoz úlovkov do SR alebo ČR.

II.Termín:

15-dňový zájazd (11 dní rybolovu) 5.7.-19.7.2020, v prípade leteckej dopravy (7.7.-17.7.2020)
3 x 8-miestna chatka + 8 x čln 23 stôp(100k), 2 x 4-miestna chatka + 1 x čln 23 stôp(100k)a 1 x 4-miestna chatka +19 stôp(60k)

Cena: 889,-euro (doprava autobusom a trajektom ,ubytovanie+ čln, dovoz úlovkov do SR alebo ČR.

Ceny nezahŕňajú posteľnú bielizeň s uterákom a PHM do člna.


Člny
V kempingu sú k dispozícií luxusné, veľmi bezpečné člny s CE certifikátom.

Čln Dolmoy Fisker s dĺžkou 7m a 100k ideálny pre 4osoby max.5 osôb alebo čln 5,8m a 60k ideálny pre 3 osoby max. 4. Oba člny sú vybavené štvortaktným motorom (super spotreba vzhľadom k výkonu) a bohatým príslušenstvom: záchranné vesty, sonar s GPS obsahujúci námornú mapu, hák na pritiahnutie k mólu a nádoby na úlovky .
Člny sú s volantom s elektrickým štartérom a sonar značky Humminnbird alebo Garmin má české menu. K dispozícií je priestranná kabína držiaky na prúty a vylovovací schodík pre ľahší prístup k vode.
Kotvisko člnov je na móle priamo pred chatkami. Čerpanie pohonných hmôt je priamo v kempe. Spotreba paliva je individuálna podľa štýlu jazdy. Pri úspornom jazdení a nepreháňaní sa člnom vysokou rýchlosťou je denná spotreba cca 15l, ale môže byť aj 25l.

20 21

Doplnkové služby
Posteľná bielizeň 10€, uterák 6€-

Polopenzia 200€/osoba/týždeň- predpokladá sa vlastné varenie
Rybársky sprievodca (5hodín) 110€

22 23

24 25

26 27

28 29

30 31

32

pobrežie je velmi členite(kemp sa nachadza pri majaku-velky červenozeleny polobluk v pravo pod stredom).

Garten Orland - autobusový zájazd - jeseň 2018 - preteky v love mieňov
CK Orbis v spolupráci s CK Illess Reiser uskutoční I. majstrovstvá Slovenska v rybolove mieňov - "KAROL´S CUP"

Miesto konania: Nórsko- ostrov Garten Orland- "KAROL´S camp"
Termín: 29.9.-9.10.2018 (sobota - utorok)
Spôsob dopravy: autobusový zájazd 27.9.-11.10.2018 s možnosťou kombinácie s leteckou dopravou do Osla alebo Trondheimu. Bližšie informácie o kempe nájdete TU
Cena: 885 €
Zľava: 25 € pri ceste lietadlom, 25 € pri zaplatení 450 € zálohy do 31.12.2017.
Cena leteniek nie je zahrnutá v cene zájazdu.
Štartovné: 100 €/ osoba (platí sa v mieste pobytu).


Preteky sa uskutočnia ako súťaž trojčlenných družstiev s max. počtom 12 lodí .
Súťaž bude prebiehať každý deň od 30.9.-8.10.2018 v čase od 8:00 -16:00 hod.
Súťaží sa bodovacím spôsobom.
Každý ulovený mieň získava body za súčet dĺžky a váhy (110 cm + 8,3 kg = 118,3 bodu).
Prvá cena sa udelí za súčet bodov získaných počas celých pretekov v danom družstve.


Hlavné ceny: 1. miesto - 5.000 eur
                    2. miesto - 3.000 eur
                    3. miesto - 2.000 eur
V súťaži jednotlivcov budú vecnými cenami odmenené tri bodovo najvyššie úlovky mieňa.
Udice a nástrahy vhodné na lov mieňov sa dajú zapožičať priamo v kempe, na zapožičanie udíc treba urobiť včasnú rezerváciu.
Ďalšie podrobné informácie ohľadom súťaže dostane každý prihlásený pretekár.

Ostrov smola sa nachádza v strednom Nórsku, 80km na západ vzdušnou čiarou od Trondheimu. Má rozlohu 281,8 km² a niečo cez 2000 obyvateľov. Veiholmen leží na najsevernejšom výbežku ostrova a s ostrovom je spojený 6 km úsekom mostov. Po zhruba 40 minútovej jazde cez ostrov, od trajektu (Sandvika-Edoya), ktorý spája Smolu s pevninou, sa dostanete doslova na koniec sveta. Pôvodne rybárska osada Veiholmen, ktorá má asi 70 stálych obyvateľov, bude na vás dýchať typicky nórskou námornou atmosférou a uchváti vás štýlovým prístavom s množstvom kanálov a prieplavov.

Ubytovanie
Apartmánový dom leží samostatne na okraji osady s výhľadom na prístav a more iba pár metrov od vody, kde sa nachádza prístavisko. Disponuje 6 apartmánmi s celkovou kapacitou 32 osôb (4 apartmány so 6 lôžkami, 2 apartmány so 4 lôžkami). Interiér izieb je typický drevený s kompletne zariadenou kuchyňou okrem umývačky, s dvomi alebo tromi spálňami, nachádza sa tam TV, bezplatný bezdrôtový internet, dve toalety a sprchovací kút. V cene sú zahrnuté rybárske lode. Dve lode pre 6-posteľové apartmány a jedna loď pre 4-posteľový apartmán.

 

Člny
V cene ubytovania sú zahrnuté 6m člny osadené motorom TOHATSU 25k s hydraulickým ovládaním, elektrickým štartovaním, volantom a sonarom. Miestnosť na spracovanie rýb je pri prístavisku.

Rybolov
V okolí ostrova sa nachádzajú veľmi dobré loviská tresky obyčajnej, tresky tmavej, tresky polak a mieňa. Členitým pobrežím je zabezpečený úkryt pred vetrom. Na ostrove sa nachádzajú väčšie a menšie jazerá s výskytom pstruhov obecných, ktoré je možné loviť na základe zakúpenia si licencie priamo pri trajekte po príchode na ostrov.

 

 

Ceny
Ubytovanie v 4 posteľovom apartmáne s jedným člnom... 880€
Ubytovanie v 6 posteľovom apartmáne s dvomi člnmi ... 1380€

Rieka Paraná
Druhov rýb, ktoré poznáme pod názvom "dorádo" je na našej planéte niekoľko a všetky dostali názov podľa zlatistej farby tela. Asi najzlatejšie dorádo zo všetkých je práve to juhoamerické z rodu Salminus, ktoré sa nachádza v horských a nížinných riekach Bolívie, Uruguaja, Paraguaja, Brazílie, ale predovšetkým Argentíny. Extrémne silné telo tejto ryby pripomína prahistorického pstruha. Je to energia a sila v nádhernom prírodnom balení. Táto ryba sa stala vďaka svojej elegancii a bojovnosti argentínskou národnou rybou, ktorá sa loví v povodí rieky Paraná na prívlač, alebo umelú rybku.

Ubytovanie
Golden Fishing Lodge je základňou pre rybárske výpravy na rieku Paraná. Penzión rodinného typu leží 100 metrov od brehu rieky, na okraji mestečka Paseo de la Patria. Majitelia penziónu sú pôvodom Taliani, čo sa prejavuje na štýlových interiéroch, príjemnej atmosfére a hlavne chutnej kuchyni. K dispozícii sú 4 dvojposteľové klimatizované izby s príslušenstvom, jedáleň, spoločenská miestnosť - hala s TV a tienená terasa so záhradou. Je tu možnosť pripojenia k internetu cez wi-fi.

   

Penzion Golden Fishing Lodge

Strava
Strava je formou plnej penzie. Kuchár a majiteľ penziónu pripravujú kvalitné jedlá argentínskej a medzinárodnej kuchyne. Majú na individuálny prístup k hosťom a ich prianiam, či prípadným diétam. Nápoje ( bal. voda, káva, čaj, pivo a stolové víno) sú podávané k jedlám aj v priebehu rybačky a sú v cene. Ročníkové vína a značkové liehoviny je tu možné si zakúpiť za prijateľné ceny. V rámci týždenného pobytu , s ohľadom na spestrenie rybolovu býva súčasťou aranžmá dvojdenný pobyt v rybárskom hoteli, ktorý je od Golden Fishing Lodge vzdialený 80 km. Hotel je kategórie 3-4****. Ubytovanie v klimatizovaných izbách s bazénom a reštauráciou, kde sa podávajú raňajky, obedy aj večere. Možnosť pripojenia k internetu cez wi-fi. Je možné zabezpečiť aj ubytovanie v haciende Ibera, ktorá je v blízkosti krištáľovej rieky Corrientes. Rezervácia Esteros del Ibera poskytuje okrem rybolovu ideálne podmienky pre pozorovanie pestrej flóry a fauny močiarov (kapybary, kajmany a desiatky druhov vtákov). Ubytovanie je zaistené v komfortných bungalovoch haciendy. Hosťom sú k dispozícii 4 klimatizované 2-posteľové izby, jedáleň, klubová miestnosť s krbom, herňa s gulečníkom a bazén.

   

Rybarský hotel 80km od Golden Fishing Lodge

Doprava
Letí sa z Prahy, Viedne, Frankfurtu cez Buenos Aires do Corrientes (cca 15 hod.). Z letiska Corrientes nasleduje 40 min. transfer autom , alebo mikrobusom do rybárskeho penziónu.
Možnosť zaistenia transferu z Paraguajského Asunciónu (5-6 hod. ), alebo z letiska Iguazu (8 hod.), na ktoré idú cestovatelia, ktorí si chcú spestriť rybačku návštevou vodopádov Iguazu. Z rybárskeho penziónu sa rybári na loviská prepravujú v moderných člnoch (5-40 min. plavby). V rámci týždenného pobytu sa loví aj na vzdialenejších loviskách do 100 km od penziónu Paseo de la Patria (doprava autom, alebo loďou, nocľah v rybárskom hoteli priamo v mieste rybačky).
Záujemcovia o rybačku v krištáľovo čistých vodách rieky Corrientes , v prírodnej rezervácie Esteros de la Iberia musia počítať s 5 hod. presunom terénnym automobilom.
Občania SR cestujúci do Argentíny musia mať platný cestovný pas 6 mesiacov po plánovanom návrate z Argentíny. Pre vstup do Argentíny nie je potrebné vízum a nie sú povinné žiadne očkovania.

Rybolov
Rybárska sezóna na rieke Paraná je október -november- január -február -marec. Najčastejšie stanoviská rýb sú v prúdoch, podomletých brehoch a naplavených stromoch. Rybár musí byť schopný nahadzovať ani nie tak ďaleko , ako skôr presne k predpokladanému stanovisku ryby.
Paraná je veľtokom širokým miestami aj niekoľko kilometrov, ale loví sa obvykle na miestach, kde je rieka členená ostrovmi , lagúnami a ramenami. Brehy sú tvorené hustým listnatým pralesom, močiarmi a rákosím. Loví sa výhradne z člnov miestnych profesionálnych rybárskych sprievodcov, ktorí poznajú rieku dokonale a vedia loď ovládať pomocou motoru a elektromotoru tak, aby rybári mohli pohodlne nahadzovať a zdolávať zaseknuté ryby. Lode sú vybavené 40-100k motormi, elektromotormi a sonarom. Vpredu a vzadu lode sa nachádza plošina pre stojaceho rybára. Teplota vzduchu sa v sezóne pohybuje od 18-35 ◦C. Ryby sa chytajú naboso, v sandálach , tričku, alebo v krátkych nohaviciach. Na presuny je vhodné mať ľahkú bundu, alebo mikinu.

   

   

   

   

Ceny
Golden Dorádo Fishing mini
4 x nocľah s plnou penziou vrátane nápojov v Golden Dorádo Lodge, 3 dni rybolovu na rieke Paraná s rybárskym sprievodcom s loďou pre 2 rybárov, transfery z letiska Corrientes do miesta pobytu a späť- 1.850,-eur
Golden Dorádo Grand Slam
poskytuje 7 x nocľah s plnou penziou vrátane nápojov v Golden Dorádo Lodge(v závislosti na sezóne a počasí je možné spestriť rybolov a časť nocľahov zaistiť v rybárskom hoteli ), 6 dní rybolovu na rieke Parana s rybárskym sprievodcom s loďou pre 2 rybárov, transfery z letiska Corrientes do miesta pobytu a späť - 2.900,-eur

Ibera
2x nocľah s plnou penziou, vrátane nápojov na haciende pri rieke Corrientes, 2 dni rybolovu, transfery z Golden Dorádo Lodge a späť- 1.160,- €

Hacienda Iberá
Uvedené ceny zahrňujú:
- nocľahy v 2- posteľových izbách vrátane plnej penzie a nápojov podávaných k jedlám,
- rybolov s profesionálnym sprievodcom na jeho motorovej lodi pre 2 rybárov od 6,00-10,30 hod. a od 16,30-20,30 hod., vrátane nealkoholických nápojov a piva v priebehu rybolovu
- transfery z letiska Corrientes do miesta pobytu a späť
- povolenia k rybolovu, mieste poplatky a dane

Ceny nezahrňujú:
- letenky
- transfery z iných letísk ako Corrientes
- zapožičanie rybárskeho náčinia a nástrah
- ročníkové vína a značkové liehoviny
- sprepitné personálu Lodge cca 150-300 USD/ osoba/ týždeň

Ďalšie náklady:
Letenka z Prahy (Viedne) do Corrientes s prestupom od 1100 €
V mieste pobytu sa platí konzumácia ročníkových vín a značkových liehovín, ktoré sú na úrovni európskych cien. Zapožičanie rybárskeho vybavenia je cca 15 USD/ osoba/ deň.
Presnú cenovú kalkuláciu urobíme na základe konkrétnych požiadaviek zákazníka

Ďaľšie aktivity


vodopady Iguazú
Návštevníci sa na rieke Paraná si môžu okrem rybolovu spestriť program kúpaním a opaľovaním (voda v rieke je čistá a niekoľkých miestach sú pekné pieskové pláže). Môžu pozorovať tropickú a subtropickú prírodu (opice vrešťany, kapybary, rybožravé krokodíly- kajmany a množstvo vtákov vrátane orlov, papagájov a tukanov). Je možné navštíviť rezerváciu Esteros del Iberá , alebo tropický prales a vodopády na riekach Uruguaj a Iguazú .

   

   

   

   

   

Snillfjord - znamená v nórskom jazyku tichý fjord, ktorý je dlhý cez 12 km a nachádza sa západne od tretieho najväčšieho mesta Trondheim. Okolité hory sú hlavne v auguste rajom na zbieranie lesných plodov (čučoriedky, černice, brusnice a hlavne hríby).

Doprava
Do kempingu Snillfjord účastníkov zájazdu dopraví autobus s prívesným vozíkom. Autobus ide po trase Trnava - Praha - Rostock - trajekt do Trellebogu - Oslo - Snillfjord. Pre účastníkov zájazdu nie sú zabezpečené kajuty. Tie sa môžu objednať individuálne. Cena 4-posteľovej kajuty je 42 €. V rámci dopravy je zabezpečený aj prevoz mrazených úlovkov na Slovensko

Ubytovanie
V kempingu sa nachádzajú štyri štvorposteľové chatky, tri päťposteľové a jednoposchodový dom pre desať osôb. Mrazák (300 l) pre každú chatku. V každej chatke je zariadená kuchyňa na samostatné varenie. Udiareň, gril a spoločenská miestnosť. Štvorposteľové chatky využívajú spoločné WC a umyvárku.

Člny
Zájazd má k dispozícií laminátové člny pre 3-5 osôb. V cene zájazdu je čln s 5k motorom, 8-10k motor je za doplatok 55€/10 dní.

Rybolov
Najčastejšie spôsoby lovu sú pilkrovanie a prívlač. Úlovkami sú treska čierna, treska obyčajná, mieň, lumb, žralok a makrela.

Termin a cena
30.07. - 13.08. 2015 (10 dní rybolov)
Cena: 679€

Zľavy
-na osobu pri skupine 4 a viac osôb je 13€ / osoba
-pre účastníkov, ktorí sa už v minulosti zúčastnili zájazdu do Snillfjordu 30€

Chatka
V ústí Trondheimského fjordu leží ostrov Garten, na ktorom je vybudovaný nový luxusný kemp. Tento fjord je známy ako veľmi rybnatý fjord s bohatou osádkou rýb. Okolie ostrova Garten umožňuje lov rýb i v zhoršených poveternostných podmienkach, pretože vždy sa dajú nájsť úkryty v záveterných stranách ostrova, alebo v závetrí iných ostrovov. Medzi každoročné úlovky rybárov patria rekordné úlovky mieňov, tresiek tmavých, tresiek obyčajných a tresiek polak. V posledných rokoch i tu sa nachádzajú v mesiacoch júl a august miesta s hojným výskytom šťukozubcov (heik). Medzi veľké prednosti kempu patrí výnimočne luxusné ubytovanie, ktoré ťažko nájde konkurenciu.

Ubytovanie
Ubytovanie je v šiestich chatkách s podlahovým kúrením. Každá chatka pre 6 osôb je zariadená kompletnou kuchyňou ( veľká chladnička, sklovarná doska na varenie s rúrou na pečenie, mikrovlnná rúra, kávovar a kompletný riadový servis, , myčka riadu s tabletkami). Kuchyňa je spojená s obývačkou, kde sa nachádza veľká kožená sedačka s TV(aj české programy) a prístup na WIFI. Súčasťou tejto miestnosti je veľký jedálenský stôl s výhľadom na záliv. Z obývacej miestnosti sa vychádza na terasu. V chatke sú tri dvojposteľové spálne, kúpeľňa s WC a jedno samostatné WC. V chatke sa nachádza samostatná mraznička na potraviny a ďalšia mraznička na úlovky sa nachádza v spoločných priestoroch. Ku každej chatke sú pridelené dva člny každý pre 3 osoby.
Kompletne zariadená kuchyňa
Oddychová časť obývacej miestnosti
Ubytovaní spia po dvoch na izbe
v areáli kempingu sa nachádza grilovací domček, ktorý je často využívaný na spoločné opekania úlovkov a družnú debatu.
 

V objekte kempu, hneď vedľa móla sa nachádza filetáreň vybavená nerezovými stolmi a tečúcou vodou.

 

domček filetrárne

Člny
V kempingu sú k dispozícii člny s 30-40k a dva člny 70k. Každý čln je vybavený sonarom s GPS-kom. Mólo s člnmi sa nachádza priamo pod chatkami. V rámci ceny zájazdu sú na každý čln počítaný traja rybári. Člny sú vybavené s elektrickým štartérom, volantovým riadením. K výbave člnov patria záchranné vesty.

Dva člny so 70k motorom

Člny s 30k člny 30-40k motorom so sonarom a GPS

Doplnkové služby
Posteľná bielizeň, uterák, toaletný papier je v cene zájazdu. Pre rok 2017 je možné sa dohodnúť s prenajímateľom kempu Karolom na celodennom bezplatnom sprevádzaní a oboznamovaní sa s loviskami v danej lokalite. Karol v danej lokalite pôsobí už 16 rokov a patrí medzi uznávaných sprievodcov medzi slovenskými, českými a nemeckými rybármi.

Doprava pre 1. a 2. termín 
Do kempingu  Garden Orland účastníkov zájazdu dopraví autobus s prívesným vozíkom. Autobus ide po trase Trnava -Bratislava -Brno- Praha - Rostock - trajekt do Trellebogu - Oslo - trajekt Garten. Počas cesty je šoférmi zabezpečené občerstvenie. Na trajekte Rostock - Trelleborg nie sú pre účastníkov zabezpečené kajuty.  V prípade záujmu sa môžu tieto objednať  pri nástupe na trajekt, alebo požiadať o zabezpečenie kajuty pri objednávaní zájazdu . V rámci dopravy je zabezpečený aj prevoz mrazených úlovkov na Slovensko. Pre tých, ktorí nechcú absolvovať 4.500 km cestu autobusom (2 dni a 2 noci tam a späť) je možné zabezpečiť  letenky (tieto nie sú v cene zájazdu).  Odlet môže byť z letiska Bratislava (Viedeň, Krakov) do Osla (Trondheimu). Autobus idúci po trase Trnava-Garten vyzdvihne cestujúcich lietadlom na letisku v Osle (Trondheime). Zvyšok cesty absolvujú s ostatnými účastníkmi zájazdu ( z Trondheimu 2 hod. , z Osla 10 hod.).

Na spiatočnej ceste by vystúpili v Trondheime (Osle) pri letisku a o dva dni  by si vyzdvihli svoju batožinu a úlovky po príjazde autobusu na Slovensko.


Ceny a termíny   autobusového zájazdu

1. termín :  23.6.-8.7.2019,14 dní (letecky od 25.6.-6.7.2019) pobyt 12dní, max. počet 33 osôb
Cena 885 €
2. termín : 21.7.-5.8.2019 ,14 dní (letecky od 23.7.-3.8.2019) pobyt 12 dní, max. počet 33 osôb
Cena 885 €
3. termín : v prípade obsadenia prvých dvoch termínov sa uskutoční ďalší zájazd

                 26.9.-10.10.2019 , 14 dní (letecky od 28.9.-8.10.2019) pobyt 12 dní, max. počet 33 osôb
Prihlášky na tento tretí zájazd sa budú prijímať až v januári 2019

Cena 885 €

Zľavy pre 1. a 2. termín : - 25 € pri ceste lietadlom,- 25 € pri zaplatení 450 € zálohy do 30.10.2018.
Cena leteniek nie je zahrnutá v cene zájazdu.

 

Ceny zájazdov pre individuálnu dopravu na ostrov Garten:
Ubytovanie na 7 dní, od soboty do soboty, chatka max. pre 6 osôb......1828,-Eur
Ubytovanie na 10 dní, od soboty do utorka, chatka max. pre 6 osôb.....2507,-Eur
Ubytovanie na 11 dní, od utorka do soboty, chatka max. pre 6 osôb.....2757,-Eur
(Čln 40PS, 17,5ft, Evinrude,GPS, sonar, el.štart )

Ceny extra člnov:
Čln 40PS, 17,5ft, Evinrude,GPS, sonar, el.štart na 7 dní.........................580,-Eur
Čln 40PS, 17,5ft, Evinrude,GPS, sonar, el.štart na 10 dní.......................830,-Eur
Čln 40PS, 17,5ft, Evinrude,GPS, sonar, el.štart na 11 dní.......................912,-Eur


Tešíme sa na rybačku s vami!

Na rieke Ebro je vybudovaná priehrada nazývaná Aragonské more, ktorá je dlhá 80 km. Táto priehrada patrí medzi obľúbené miesta na lov sumcov, zubáčov, ostriežov a kaprov pre rybárov z celej Európy. Je známa častými úlovkami sumcov cez dva metre a chytiť kapra o váhe 15 kg a viac nie je nič nezvyčajné. Oproti mestečku Caspe je rybársky kemp Buena Vista, ktorý poskytuje služby nie len rybárom ale aj hosťom, ktorý vyhľadávajú ticho a pohodu na brehoch priehrady.
Doprava
Doprava do miesta ubytovania je individuálna. Cestovať môžete vlastným autom (2 200 km), pri kalkulácii cestovných nákladov treba počítať aj s diaľničnými a mýtnymi poplatkami (Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Španielsko), ktoré sú v závislosti od veľkosti auta pohybujú od 340 - 400 €. Do kempu môžeme cestovať letecky z Bratislavy (Viedne) do Girony (Barcelony) a prenajať si auto na letisku. Cesta z Barcelony do Buena Vista vedie z veľkej časti po diaľnici (160 km). Cena letenky sa pohybuje od 70 € (akciové letenky) do 220 € (štandardný let). Upozorňujeme, že nízkonákladové letecké spoločnosti ako napr. Ryanair majú nízku cenu leteniek, ale cenu batožiny majú vykalkulovanú zvlášť. Cena prenájmu auta na týždeň sa pohybuje od 150 - 200 €.

Ubytovanie
Pre skupinu 4 - 8 rybárov je pripravený domček, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. Sú v ňom 3 spálne ( 2+2+3 postele) s možnosťou prístelku v obývačke.

 Súčasťou je kompletne zariadená kuchyňa a dve kúpeľne s WC. Pred domčekom sa nachádza miesto na grilovanie.

V hlavnej budove sa nachádzajú 2 dvojposteľové izby a jeden štvorposteľový apartmán s vlastnou terasou. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a WC. V rámci areálu môžu hostia využívať bazén, detské ihrisko s hojdačkou, gril a reštauráciu s terasou.

V objekte sa nachádza parkovisko pre autá klientov. Ubytovanie je 150 m od kotviska člnov. V cene ubytovania je pre 2-3 rybárov zabezpečený čln. Neďaleko hlavnej budovy je miesto na spracovanie ulovených rýb, ktoré si môžete pripraviť sami na grile, alebo vám ich pripraví kuchár.


Rybolov
V mieste ubytovania sa dá chytať z brehu ( kapor, sumec), alebo z člnov na prívlač (zubáč, bass). Majitelia a personál kempu sú dobrí rybári a poznajú nielen okolie, ale celú priehradu a radi vám poskytnú informácie o dobrých lovných miestach. V prípade, že nemáte skúsenosti s lovom sumcov na vábničku, je možné dohodnúť si celodennú sprievodcovskú službu.

 

Termíny a ceny
Objednanie služieb je možné od februára do novembra
Ubytovanie + čln na týždeň ( zvyčajne od soboty do soboty) 370€ / osoba
Licencia na rybolov 45€ / osoba

Doplnkové služby
Možnosť stravovania - polopenzia ( bohaté raňajky a večera o troch chodoch ) 120€ / týždeň
Sprievodca s vlastnou loďou (150k) 150€

Zapožičanie udice na sumcov (prút, naviják, držiak) 40€/týždeň
Zapožičanie prívlačovej udice 40€/týždeň
Pelety na sumcov a kaprov 65- 75€/ mech (cca20kg).
Za zapožičanie lode sa berie vratná kaucia 200€. PHM do člnov sa platia v mieste pobytu.

V termíne od 8.10.-15.10. a 15.10.-22.10. 2016 sa uskutoční zájazd so zástupcom CK Orbis. Ubytovanie pre 7 osôb je v samostatnom domčeku v areáli Buena Vista. K dispozícií sú dve dvojposteľové izby a jedna trojposteľová, tri motorové člny. Doprava je zabezpečená letecky Viedeň - Barcelona a na letisku sú zabezpečené dve autá z požičovne, ktoré sú k dispozícií počas celého zájazdu. V cene sú povolenky na rybolov (platné 12 mesiacov). V cene nie je zarátaný transfér na letisko do Viedne , PHM zapožičaného auta a dialničné poplatky.
Cena: cca 790€ (podľa ceny letenky).


Stránka 1 z 6